Wpis z mikrobloga

Kolejny powrót do Zony i znowu te wspaniałe emocje. Bardzo cieszy mnie fakt, że to co w modach zapoczątkował Misery, CoC, Last Day jest kontynuowane w kolejnych modyfikacjach. Ostatnio zagrywałem się w Anomaly - podrasowana grafika super fajna sprawa (chociaż troszeczkę traci z mrocznego klimatu i dla mnie czasem za żywo). Na pewno na plus crafting, mobilność postaci, jest łatwiej niż w Last Day - mod myślę świetny dla graczy, którzy mają mniej czasu a chcą się cieszyć pełnią rozgrywki, progres jest sprawniejszy i przyjemny, kondycja tak szybko nie spada więc można pokonywać duże obszary stosunkowo szybko. Zwiedziłem kilka podziemi i ciągle jest to super intensywne doznanie, szczególnie z efektami hełmu/maski. Wielki plus także za balans questów - często wpada po kilka zadań na jedną lokację, więc podróżowanie ma sens ( LD przyzwyczaił do absurdalnych questów w których jakiś random stalker wysyłał nas z wioski kotów do Prypeci zabić jakiegoś typa, albo przynieść mu nową armatę prosto ze sklepu za milion rubli).
Dziś wziąłem się za testowanie Dead Air - na pierwszy rzut oka zbliżony bardziej wizualnie do Misery (troszkę to x64 z Anomaly mnie rozpieściło), ale kurcze ten mroczny klimat to jest to. Do tego muzyka (!!!) ten ambient mi siada mi jak mało który. Jest smutek, jest szarość, depresja, walka o życie. Smaczku dodaje, że pierwszy raz zdecydowałem się na Ironmode, więc każdy krok stawiam powoli. Właśnie udało mi się ze strzelbą pod osłoną nocy wyczyścić bandytów z obozów w Kordonie i muszę przyznać - to jest to! Widmo śmierci każe myśleć nad każdym krokiem naprzód. Czuję, że zostanę przy tym modzie dłuższą chwilę, nawet jeśli przy Ironmode wysiadą mi nerwy :-) jeśli ktoś grał w któryś z tych modów, to podzielcie się opiniami. Stalker 2 będzie miał wysoko poprzeczkę, bo chłopaki od modów odwalają mega kawał dobrej roboty! #stalker #deadair #anomaly #lastday #misery
Pobierz grey09 - Kolejny powrót do Zony i znowu te wspaniałe emocje. Bardzo cieszy mnie fakt,...
źródło: comment_zxyCh5VCI2Q8REXBbiAf5yNaGKAhvqVU.jpg
  • 5
@Sgori z tego co się zdążyłem zorientować jak dotąd nie ma tu żadnej linii fabularnej. Wyczytałem, że dokumenty z labek można dostarczyć którejś z frakcji, żeby dostać lepszy gear od handlarzy. Dlatego na tym polu Anomaly się lepiej sprawdzi, ale Dead Air zdaje się być czysto survivalowym doświadczeniem, więc idealnie współgra z Ironmode. Myślę że przeżycie może być celem i niezłą fabułą samą w sobie :D chociaż fajnie jakby był konkretny sens,
@grey09 tryb zombie + last man in zone tez jest super bo nie dość ze spawny sa zastąpione zombie to dodatkowo kazdy zabity mutsnt w przyszłości bedzie zastapiony silniejszym. Brak handlarzy i npcow poteguje uczucie samotności.
Szkoda tylko ze tak po kilku h mam buga i drop fpsow do 10 bo ilosc zombie jest masakryczna i mi siada procek (i7 xD).