Wpis z mikrobloga

Ziomeczki taka rozkmina osiedlowa.
Mamy sobie drogę wewnętrzną na której wjeżdżamy z ulicy, oraz mamy wjazd / wyjazd z parkingu podziemnego.
Z uporem maniaka wszyscy myślą że wyjeżdżając z podziemnego - czerwona strzałka są na pierwszeństwie przed pojazdem oznaczonym żółtym który jedzie dalej i przecina wyjazd z podziemnego.
Kto ma rację? Z lewej sprawa jest jasna bo jest znak stop.
Czy to idealne miejsce na łapanie jeleni którzy nie wjedzą że podziemia mają ustąpić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawojazdy #znakidrogowe #kodeksdrogowy #motoryzacja #ktomaracje #kiciochpyta
G.....n - Ziomeczki taka rozkmina osiedlowa. 
Mamy sobie drogę wewnętrzną na której ...

źródło: comment_BaoFc75mINVgq3ioKzeE9W7lF7SrZLXA.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Talzin: myślę podobnie nie dosyć że wyjeźdzają z podziemi to jeszcze włączają się do ruchu. Jak wyjeźdzasz z garażu koło domu na ulicę też przepuszczasz, a nie wjeźdzasz na pewniaka
  • Odpowiedz
@Grabiszon: @niegwynebleid: @przemas17: @Talzin: włączanie do ruchu następuje przy wyjeżdżaniu na drogę z obiektu przydrożnego, a takim jest parking.

1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;
  • Odpowiedz
@radziol88: myślę, że przy stłuczce nawet policja miałaby dylemat w interpretacji przepisów. Wyjeżdżając z garażu jadąc pod górkę nie zobaczysz auta z naprzeciwka, dopiero po wjechaniu na płaskie zobaczysz auto, ale wtedy jesteś już na jego 'drodze'. Układ tego zjazdu/wyjazdu okropny.
  • Odpowiedz
@przemas17: Z czystej ciekawości mam starego dostawczego i zrobię rozpoznanie delikatnej stłuczki. Niebezpieczne w tym wyjeździe jest to że od razu po wyjeździe z parkingu jest przejście dla pieszych. Czasami ktoś rozpędzony z podziemnego ledwo wyhamowuje przed pieszymi
  • Odpowiedz
@Grabiszon: Na moje to zółty ustępuje pierwszeństwa.

Raz ze skręca w lewo, dwa ( tego akurat nie jestem pewien wiec nie dam sobie ręki uciąć ale trochę to ma wspólnego ) Jeśli dobrze pamiętam instruktor kiedyś mi powiedział ze jeśli na wzniesieniu jest droga za wąska aby 2 pojazdy mogły się swobodnie wyminąć to pierwszeństwo ma ten który jedzie POD górkę/wzniesienie chyba ze znaki regulują to inaczej. Wątpie ze tu
  • Odpowiedz