Wpis z mikrobloga

Cześć kochani! Mam pokój ze ścianą od strony zachodniej, ale dosyć osłoniętą. Ściana niestety nie jest ocieplona. W wyniku tych czynników, zaczął pojawiać się od wewnątrz, w pobliżu ramy okiennej i nie tylko grzyb. Na lato zaplanowana jest termomodernizacja, ale doraźnie chcę rozwiązać problem już teraz, bo to pokój sypialniany, zamieszkany. Co zrobić w takim wypadku najlepiej? Kratka wentylacyjna od strony powiedzmy korytarza polepszy sprawę? Oczywiście grzyb chciałem spryskać jakimś środkiem, ale kompletnie się na tym nie znam - macie może jakąś sprawdzoną, poleconą chemię? Inne porady?
#budownictwo #pytanie #inzynieriasrodowiska #mieszkanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gamarjoba90: z tego co mi wiadomo, żeby odgrzybić ścianę, to trzeba się dokopać przez parę warstw, żeby nic sie nie uchowalo pod spodem. Polecam teń środek, nigdy nie używałem osobiście, ale widziałem go w akcji bardzo dużo razy KLIK Ja bym bardziej polecał tego grzyba usunąć i zastosować jakiś pochłaniacz wilgoci ewentualnie osuszacz powietrza, raczej wentylacja sama w sobie nie polepszy sytuacji, ale możesz coś pomyśleć nad lepszą wentylacją pomieszczeń.
  • Odpowiedz
@gamarjoba90 W miejscu pojawienia się grzyba jest wilgoć. Wilgoć pojawia się w wyniku skraplania się pary wodnej, a to z kolei wynika z temperatury punktu rosy. Musisz ten punkt przesunąć poza ścianę, na zewnątrz. Żeby to zrobić musisz ocieplic ścianę. Jeżeli nie możesz jej ocieplic musisz ją nieustannie isuszac, ale to nie jest efektywne, zawsze coś wilgoci zostanie
  • Odpowiedz