Wpis z mikrobloga

@kwasnydeszcz: no i na mroczki mi pomagało zawsze położenie się z zamkniętymi oczami w cichym miejscu, albo lepiej uśnięcie na pół godz, godzinę, budziłem się jak renkom odjął już bez mroczków
  • Odpowiedz
@matteusz89: byłam u wielu różnych neurologów, dwa lata temu miałam robiony rezonans głowy, nic złego nie wyszło. czasami migreny powoduje u mnie jakieś konkretne jedzenie i picie (sery pleśniowe, wino, wódka, Pringlesy itp.), czasami ostre światło, czasami zmęczenie, a czasami tak jak dzisiaj nie wiem z jakiego powodu XD

objawy - problemy z widzeniem (aura), bełkotanie, drętwienie rąk, języka, twarz, ból głowy, czasami wymioty
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: @TheMan: Sumatryptan:

Zgodnie z hipotezą rozszerzenie łożyska naczyniowego w obrębie głowy jest przyczyną napadów migreny. Sumatryptan, pobudzając receptory 5-HT1D, wywołuje wybiórczy skurcz naczyń i przerywa napad migreny.


Sumigra to po prostu lek z sumatryptanem, który jest najtańszy :P, jak to w żargonie by powiedzieli - kosztoefektywny.
Jeżeli poza migrenami masz jakiekolwiek problemy z ciśnieniem to prawdopodobnie sumatryptan (a więc sumigra) będzie dla Ciebie lekiem na całe zło.
  • Odpowiedz
@gzres: @kwasnydeszcz: Tak, tryptany najlepiej zacząć stosować po konsultacji z neurologiem, gdy upewni się, że na pewno to "tylko" migreny, a nie coś poważniej neurologicznego.

Pamiętam czasy jak były dwie szkoły, jedna mówiła, że migrenę wywołuje nagły skurcz naczyń krwionośnych w mózgu, a druga mówiła, że w drugą stronę, że naczynia krwionośne są za bardzo "rozluźnione". Nawet swojego czasu brałem takie nakrapiane pomarańczowe tabletki po których sikało się
  • Odpowiedz
objawy - problemy z widzeniem (aura), bełkotanie, drętwienie rąk, języka, twarz, ból głowy, czasami wymioty


@kwasnydeszcz: Ktoś ma identyczne objawy jak moje, aż się milej zrobiło po wczorajszych katuszach c:
  • Odpowiedz