Wpis z mikrobloga

@ComboBreaker:
ad1. Warto
ad2. Jesli nośność konstrukcji dachowej jest wystarczająca (nie bylo projektowane pod blachodachówke), to jest to w zasadzie kwestia estetyki.
Przy projektowanym poddaszu uzytkowym wez pod uwage głośniejszy szum podczas opadów. Ja akurat to lubie. W jednym z moich domów mam blachę, i jest spoko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ComboBreaker: blache mozna pomalowac za kilka lat a dzisiejsze dachowki to juz nie te dachowki co kiedys, niektore potrafią się łuszczyć i nie ma reguły, że tylko te tanie
@ComboBreaker: to zależy jaki masz budżet i czy jedziesz na kredycie. Ale generalnie
1) moim zdaniem nie warto. Dajesz normalną cegłę + #!$%@? styropianu i masz dobrze i tanio. Trójwarstwowe kończą się tym (no chyba, że klinkierem cały dom obsmyrasz :)), że potem przyjadą fachowcy i Ci powiedzą, że trzeba ze 2cm styro dać minimum bo a to ściana krzywa a to tynku poójdzie za dużo. Somsiad, też ma trójwarstwówkę i
@ComboBreaker: ad 1. lekko-mokra łatwiejsza w naprawie jeśli coś się #!$%@? po 5-6 latach ad3. okna najlepiej w kołnierzu epdm, wersja trochę bardziej ekonomiczna to montaż okien w licu muru na taśmach rozprężnych, później Ci od elewacji muszą najechać na ramę okna styropianem
ad 2. co wolisz, dla mnie blacha na rąbek jest po prostu ładna
@piastun: ściany i dach chciałbym miec na lata, wiem jak jest z tynkami i blachami, zbrzydło mi oglądanie tego u znajomych. Po 5-10 latach ta sama śpiewka - tynk trzeba pomalować albo zmienić. Dlatego mysle o elewacji z cegieł. Robię raz i juz w swoim zyciu o tym nie myślę. Co do ścian to mur dwuwarstwowy znalazłem w cenie ok 250zl/mkw. Mur trójwarstwowy w cenie ok 350zl/ mkw. Generalnie cenę robi
@ComboBreaker: no cegła + robocizna a i tak nie masz gwarancji jaki będzie efekt. U mnie w okolicy jakiś "macharadża" #!$%@?ł chałupe na bogato i co? Po kilku latach patrzę dekarze śmigają po dachu i wszystkie kominy (było ich chyba ze 3-4 ) zrobione z klinkieru zabili blachą :), chyba mu ostro musiało ciec skoro taki dramatyczny ruch wykonał. Pomijam fakt, że kominy z klinkieru były dużo ładniejsze niż z tej
@piastun: @ComboBreaker: elewacja z cegły to inny lvl estetyki, więc nie wiem o czym w ogóle jest ta rozmowa. Też widziałem przeciekające kominy z cegły, bo jakiś kretyn wymurował je z kratówki i ten sam kretyn obrabiał.