Wpis z mikrobloga

Student pewnej uczelni here, kierunek informatyka. Obrona już blisko, ale od jakiegoś czasu odczuwam pewna konsternację. Z racji dużej ilości wolnego czasu próbuje znaleźć pracę w IT. Wydawac się mogło, że to wymarzony zawod, gdzie praca jest na zawołanie. W moim przypadku niekoniecznie. Wiele wysłanych CV do lokalnych firm IT, prób pracy zdalnej, koniec końców nadal pozostaje bez zajęcia.
Coś czuję, ze dobre czasy dla programistów mają się ku końcowi.
#it #gownowpis #programista15k
  • 23
  • Odpowiedz
@SharpEdges: kończysz studia i dopiero rozglądasz się za pracą? To tak ze 2-3 lata za późno. Poza tym: specjalizacja + GitHub/portfolio + blog/kanał youtube + udzielanie się w OS + udział z meetupach. Coś Ty robił przez cale studia? Aaaa, mama kazała iść.
  • Odpowiedz
@SharpEdges: Niestety bez własnych dobrych projektów na githubie nic nie znajdziesz. Ja ostatnio załapałem się jako junior backend dev do polskiego startupu, ale mam duży stack i trochę projektów prowadzonych od 2 lat.
  • Odpowiedz
@SharpEdges: jak tak czytam jakie tera sa wymagania na juniorow, to zupelnie sie nie dziwie ze nie ma pracy. Brakuje programistow? Tak, ale doswiadczonych, Pracodawca nie chce przeszkolic sobie pracownika, bo ten pozniej ucieknie do innej firmy. Widacpodaz seniorow i midow jest na tyle dobra, ze nie trzeba tego robic. W takim razie faktycznie, junior ma ciezko.
  • Odpowiedz