Wpis z mikrobloga

Student pewnej uczelni here, kierunek informatyka. Obrona już blisko, ale od jakiegoś czasu odczuwam pewna konsternację. Z racji dużej ilości wolnego czasu próbuje znaleźć pracę w IT. Wydawac się mogło, że to wymarzony zawod, gdzie praca jest na zawołanie. W moim przypadku niekoniecznie. Wiele wysłanych CV do lokalnych firm IT, prób pracy zdalnej, koniec końców nadal pozostaje bez zajęcia.
Coś czuję, ze dobre czasy dla programistów mają się ku końcowi.
#it #gownowpis #programista15k
  • 23
Co znaczy lokalnych? Może po prostu w twoim regionie mało frontu potrzebują? Ogólnie złote czasy programistów przechodzą, bo jest ich coraz więcej, co zrobisz ¯_(ツ)_/¯ Jak nie masz gita fajnego czy dobrze napisanego cv to może być ciężko, bo jest pełno ludzi co chcą pracować i programować, mimo, że guzik się na tym znają i nic nie umieją, a w cv ściemniaja i wychodzi potem wiele rzeczy na rozmowie (przynajmniej jest się
@arkadiusz94: Zasadniczo tak. Brzmiał on następująco. Poszukujemy bardziej doświadczonych. Co najmniej 2 lata komercyjnego doświadczenia brzmi jak bariera nie do przejścia. Przynajmniej dla kogoś jak ja. Chociaż odbywałem staż wakacyjny w Comarch, ale nie byłem zbyt zadowolony z tego
. Obrona już blisko, ale od jakiegoś czasu odczuwam pewna konsternację. Z racji dużej ilości wolnego czasu próbuje znaleźć pracę w IT.


@SharpEdges: Czemu wcześniej nie pracowałeś?

Coś czuję, ze dobre czasy dla programistów mają się ku końcowi.


Wykopek tak napisał i to musi być prawda. Czasy dla programistów są bardzo dobre, ale nie dla juniorów. Dla tych nigdy nie były.

Ale i tak nie mam nic godnego uwagi


Chyba kolejny
nie mam nic godnego uwagi

@SharpEdges: Kolego, to chyba najpierw sam musisz uważać, że warto Ciebie zatrudnić, prawda?

Gdzie Twój github? Gdzie portfolio?

Naprawdę, codziennie prawie ten sam case na wykop... to trochę tak jakby pisać że ćwiczenia fizyczne i dobre odżywianie nie działają, jedząc codziennie batony i chodząc na siłownie raz w roku...
@warning_sign Chodziło mi, że coraz więcej jest juniorów po bootcampach itp. i jest tym juniorom ciężej coś znaleźć z racji na konkurencję. Źle się wyraziłem. Seniorzy to sobie dobrze radzą.
Jeszcze op jest facetem, co też mu nie pomoże. Wiele firm ma inicjatywy programistyczne czy innego stanowiska tylko dla kobiet i chce je zachęcić, żeby przyszły do nich, często zanizajac wymagania nawet. Diversity pełna parą