Wpis z mikrobloga

Mirki od #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #remont #remontujzwykopem

Krótkie pytanie dotyczące sufitów podwieszanych. Jestem przed remontem i muszę przyklepać ostateczny kosztorys i zakres prac. Moje mieszkanie ma wysokość 2,73 m - dwa pokoje, kuchnia, przedpokój i łazienka. Jest to mieszkanie z lat 50, w budynku z cegły. Oczywiście ściany są nierówne, podobnie jak sufity. Również łączenia ścian oraz sufitów są zaokrąglone ("od butelki") - nie ma równych kantów.

Początkowo planowałem sufity podwieszane zrobić w całym mieszkaniu. Otrzymałem jednak dwa kosztorysy. W jednym z nich firma zaproponowała sufity wyłącznie w przedpokoju, kuchni oraz w łazience. Wiąże się to z oszczędnością ~3,5k. Co byście zrobili na moim miejscu? Facet mówi, że sufity w pokojach wygładzi, pomaluje, a te zaokrąglenia przy suficie skuje. Zastanawia mnie czy to będzie dobrze wyglądać, czy lepiej jednak od razu brać podwieszane wszędzie? Jakie widzicie plusy, a jakie minusy obu rozwiązań?

Sam nie wiem, czy taka wysokość mieszkania jest OK czy jednak jest ono za wysokie i wypadałoby je trochę (nawet te 10 cm) obniżyć? Czy sufity niepodwieszane też będą wyglądać spoko w pokojach? Widzę tu już taki minus, że oświetlenie w grę wchodzić będzie tylko wiszące. Dajcie jakieś rady, bo już głupi jestem totalnie. Mam dość tego remontu zanim się jeszcze zaczął :P

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
moby22 - Mirki od #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #remont #remontujzwykopem

...

źródło: comment_ARbZLGF1flycJDxAMHLUMuuN0GJPS624.jpg

Pobierz
  • 16
@moby22: jeśli wolno stojący dom, to warto. obniżyć sufity. Oszczędność na ogrzewaniu. Syn znajomego robił ostatnio taki remont generalny. Poniemieckie mieszkanie, 3,5 m wysokie. Bez szczegółów, ale zamknął się w nieco poniżej 100k. Podajesz za mało informacji (brak foto) by doradzać w sprawie tego remontu. Regipsy łatwo malować, łatwiej też uszkodzić meblami. Nowy sufit, to możliwość zmiany oświetlenia, na przykład na strefowe. Przy okazji warto wymienić instalację elektryczną, zadbać o przyłącza