Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie.

Czy warto kupić miejsce w garażu podziemnym na Bródnie, w budynku w którym się nie mieszka? Przeprowadzam się tam (do wynajmowanego mieszkania) i o ile się zorientowałem, to sytuacja z parkowaniem tam jest dość dramatyczna. Póki tam mieszkam mógłbym go używać, a jak się wyprowadzę - wynajmować bądź sprzedać.
Biorąc pod uwagę sytuację z parkowaniem w tej okolicy i to, ze buduje się tam metro (gotowe wg planów już w 2023 ;p Może to spowodować wzrost cen nieruchomości) to wydaje się to całkiem niezłym pomysłem - nawet jeżeli nie na inwestycję, to na zamrożenie kapitału i ochronę przed inflacją.

Żeby nie było tak różowo, to wyczytałem iż muszę się liczyć z kosztami eksploatacji garażu - w razie gdy coś się zepsuje koszt jest rozkładany między wszystkich posiadaczy miejsc, ponadto trzeba ponosić opłaty za odśnieżanie i tym podobne. Oprócz podatku uszczupli to mój ewentualny przychód.

Ile jest, waszym zdaniem, warte takie miejsce? Ceny w Warszawie są dosyć zróżnicowane...

#warszawa #brodno #garaz #inwestycje
  • 7
@spadajace_tynki: chyba czynsz się jeszcze regularny płaci za takie miejsce. Ja bym nie kupił w innym bloku w celach użytkowych, bo traci to dla mnie większość zalet garażu (oprócz braku odśnieżania). Bo i tak musisz rano wyjść na zewnątrz i zasuwać na mrozie do innego bloku. Jako inwestycja prędzej, ale na tym się nie znam więc nie doradzę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spadajace_tynki: przelicz czy Ci się to opłaci po obecnych cenach wynajmu miejsc parkingowych. Porównaj ceny miejsc w okolicach stacji. Na takich Kabatach, jak szukałem to były w okolicach 200 zł/msc.
@Szaraban: przy kupnie za 30tys, i zysku miesięcznym jakieś 150 zł daje to 6 procent rocznie. Na szybko sprawdziłem, że lokaty są teraz z oprocentowaniem 4 procent : p No ale wiem, że musialbym trochę czasu poświęcic na ogarnięcie wynajmu.