Wpis z mikrobloga

@OrzechowySos: Nie czaję, jak ludzie mogą pchać pieniądze w kryptowaluty, to jest ruletka. Lepiej już kupić właśnie złoto, przynajmniej masz pewność, że nie wyparuje, poza tym w ostatnich 20 latach złoto miało ładny rajdzik jeśli chodzi o ROI
  • Odpowiedz
wzrosty powinny nastąpić w takim razie w marcu, to by się zgadzało, ludzie już sprzedadzą BTC na sanki, czapki, kolędę. Martwi mnie tylko bo mogą potem chcieć wypłacać żeby kupić jajka na Wielkanoc, hmm...
  • Odpowiedz
@cor1sto: Paradoksalnie jest na odwrót, ponieważ kryptowaluty są oparte na blockchain. Blockchain to rozproszona baza danych, do której każdy ma dostęp i może przeglądać ile dane komórki w tym rejestrze posiadają jednostki rozliczeniowej. Minerzy robią za to wszystko, żeby właśnie nikomu nigdy nic nie wyparowało.
  • Odpowiedz
@OrzechowySos: Tak, tylko, że to bańka i jutro się możesz obudzić z czymś co nie będzie miało wartości i nikt tego nie będzie chciał, zresztą to nie ma racji bytu, to jest coś co nie istnieje, ani nie ma na to takiego popytu, zwykła bańka
  • Odpowiedz
@cor1sto: Jak już to ta jednostka w blockchainie może stracić wartość i stać się bezwartościowa, jednak Ty ciągle będziesz ją mieć choćby nie wiem co (no chyba, że ją sprzedasz). To masz pewnie na myśli. Jednak już teraz powstają tak zwane security tokeny, czyli tokeny wartościowe dzięki którym możesz stokenizować rzeczy realne na przykład mieszkanie czy dzieło sztuki. Wszystko oparte na technologii rozproszonego rejestru, dzięki czemu masz pewność, że nikt Ci
  • Odpowiedz
@OrzechowySos: Na pewno nie w takiej formie, jeśli bank centralny nie będzie tego kontrolował, to zostanie to prędzej czy później zdelegalizowane i co zrobisz, jak jutro IMF albo WB ogłosi, że korzystanie np. z BTC jest niebezpieczne, lub służy do wspieranai terroryzmy, czy czegoś innego i zabroni obrotu tym, co wtedy ? Zostajesz z niczym
  • Odpowiedz
@cor1sto: Złoto to przeżytek Bitcoin jest dużo bardziej praktyczny. Potencjał Bitcoina do wzrostu jest ogromny szczególnie że jego kapitalizacja to mniej niż 1% złota. Złoto całkowicie nie pasuje do cyfrowego świata który aktualnie się tworzy dlatego jego rola w gospodarce będzie się marginalizować a Bitcoina rosnąć.
  • Odpowiedz
@cor1sto: My zostaniemy z niczym, nie tylko ja. Takie coś oznaczałoby, że jedno z ostatnich narzędzi oferujących wolność człowieka zostałoby pokonane. Najbardziej przerażająca jest bierność ludzi w tym wszystkim, którzy poklaskiwaliby władzy nie wiedząc zupełnie w czym tkwi rzecz. A chodziłoby tutaj przecież tylko o trudności związane z poborem podatku i zwiększeniem kontroli obywateli przez rządy. Naprawdę chcesz żyć w świecie w którym, jesteś traktowany jak śmieć płacący podatki i głosujący
  • Odpowiedz
@OrzechowySos: Nie wiem dlaczego uważasz, że głosuję i uważam walutę fiducajrną za lepszą, sugerując się tym, że mówiłem o złocie, a i tak zostaniemy z niczym, czy tego chcesz, czy nie, i to czy będziesz miał Bitcoina, czy złoto, czy pieniądze z monopoly. Taki jest cel ostateczny - całkowita kontrola i jeśli sądzisz, że jakaś kryptowaluta powstrzyma plany ludzi, którzy kierują w sumie każdym aspektem naszego życia, to jesteś naiwny
  • Odpowiedz
@fervi: @OrzechowySos:

FBI:

https://www.google.com/amp/s/www.wired.com/2013/12/fbi-wallet/amp

Bułgarzy( przykład, że mniejsze rządy też mają):
https://www.google.com/amp/s/bithub.pl/amp/wiadomosci/bulgarski-rzad-posiadaniu-200-tys-bitcoinow/

Niebezpiecznik albo z3s też opisywał, bodaj jakiś polski FedEx czy Raben zapłacił okup po ataku na nich ( szyfrowanie dysków) czyli większe firmy też zbierają.

Osobiście mam nieśmiałą teorie, że są w stanie manipulować kursem ale nie wygłaszam tego. Tak czy owak nie widzę zysku z blokady tego skoro sami w tym siedzą.
  • Odpowiedz