Wpis z mikrobloga

Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce.

Wy nie macie w pyrowskich szkołach matematyki, że Was tam uczą liczyć w taki sposób? Czy jesteście takimi fanami Gwiezdnych Wojen, że też postanowiliście numerować wszystko od dupy strony?

"Pociąg intersyty ze stacji x do stacji y, odjedzie z peronu 4a tor 57". I już wiesz, że jesteś w czarnej dupie.

Stoisz na peronie czwartym, słyszysz komunikat, że z peronu trzeciego odjeżdża Twój pociąg, więc myślisz "HMMMMM, trójka jest obok czwórki, jak dobrze, że nie muszę daleko iść"

Takiego wała

Idziesz na peron obok, a tam, peron piąty. Myślisz, "o kruca fuks, cofnę się, gapa ze mnie!". Cofasz się, a Tam... teleport, bo jesteś na peronie pierwszym!

WTF?!

I biegasz, szukasz, przejścia, tunele w wiecznym remoncie, galerie, te idiotyczne rogale za 10 PLN sztuka, biletomaty, remonty, pętla autobusowa, galeria, makdonald, schody ruchome w dół, przejścia naziemne. Jest! Znajdujesz! Ale przykro mi, Twój pociąg odjechał 40 minut temu, Ty w tym czasie biegałeś po dworcu jak kretyn bo całe życie żyłeś w błędzie uznając, że 1, 2, 3, 4, 5, 6 to właściwa kolejność.

Albo lepsza sytuacja. Wysiadasz na peronie trzecim i wiesz, że masz przesiadkę na peronie czwartym. Co za szczęście! Tak blisko! Patrzysz, że masz peron drugi po prawej, więc idziesz w lewo a tam...

Avezgnida

Idziesz do maka i zastanawiasz się co Cię podkusiło żeby brać przesiadkę w Poznaniu bez przynajmniej godziny zapasu na bieganie po tym ichnim domu wariatów.

#heheszki #pasta #poznan #kolej
źródło: comment_AwWOmACLgzjGHbtI6gJ55wzCAaIQWLde.jpg
  • 78
@Zozol356 taaaak bardzo się zgadzam! Od października jeżdżę tam na studia i porównanie Wrocławia i Poznania... No ja nie wiem, co za debil numerował perony. I żeby toaleta na dworcu kosztowała 3 złote. O zgrozo! A po wczorajszym opóźnieniu 2.5h, nienawidzę tego dworca najbardziej na świecie. Tylko Dworzec Zachodni! ()
ja pamiętam jeszcze przed 'remontem' na głównym w poznaniu właśnie peron X i peron Xa (chyba też 4?)

i nikt nic nie mówił przez głośniki że to przedłużenie peronu, tylko że pociąg 'odjeżdża z 4a'. Ledwo zdążyłem po długiej rozkminie, że trzeba przebiec 400m na właściwy peron
@Zozol356: a co w poznaniu jest normalne? xD

Polecam jeszcze peron 4b, który dla kogoś, kto pierwszy raz z niego odjeżdża, jest praktycznie nie do odnalezienia.

Jeszcze żeby było śmieszniej to strzałki numeracji peronów wprowadzają w pętle i między 5 a 6 biegasz w kółko xD
@Zozol356: Niech to zdechnie, nie wiem, wyburzyć? To brzmi jak pomysł.

Nie jestem często w Poznaniu ale dwa razy spędziłem noc w mieście przymusowo, ostatnim razem nawet konduktor mi pomachał wychylając się tylnymi drzwiami wiedząc, że to jest ostatni pociąg i właśnie mi ucieka, mógł faka pokazać, mniej by zabolało. (I cyk, 7h w Poznaniu)
@Zozol356: korzystam z tego dworca już wiele lat i nadal mam problemy ze znalezieniem peronu.

A awenida i te bony z łazienek to już całkowita parodia, człowiek traci 2zł na kibel ale jest bon że 2zł taniej mogę kupić żarcie, mało tego w kiblu multum tych bonów bo ludzie wyrzucają. Myśle sobie hamburgery za 2.5 i będzie uczta, a tu zonk przyjmują tylko w restauracji i tylko po jednej sztuce.

Jedyne
Zgadzam się jednak niestety w temacie dworca miasto nie ma wiele do gadania gdyż zarządza nim spółka PKP z centralą w Warszawie... Tak się kończy centralne sterowanie...