Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od kilku lat walczę z trądzikiem. Byłem u kilku dermatologów, zawsze jakieś maści itp. przypisywali, no ale żadna nie pomogła. Ostatnio, po nieco ponad roku przerwy znowu poszedłem do innej pani dermatolog. Stwierdziła, że da mi antybiotyk + żel do smarowania. Przypisała mi tetralysal na 3 miesiące + epiduo forte. No niby spoko, przez pierwsze 3 tygodnie mam brać po 2 tabletki dziennie, później po jednej. Oczywiście od razu popędziłem do apteki, wykupiłem wszystko co trzeba i tak od nieco ponad tygodnia stosuję. Na razie nie widać za bardzo efektów, ale dermatolog mówiła, że pierwsze większe efekty dopiero po jakichś 6-7 tygodniach się pojawią. W każdym razie, chodzi o to, że jakoś dwa dni temu miałem nieco więcej czasu wolnego i z ciekawości zacząłem czytać o tym tetralysalu, no i trochę się wystraszyłem. Sporo na necie ludzie piszą o negatywnych skutkach zdrowotnych stosowania go. Wiadomo, antybiotyk to nic dobrego, ale nie spodziewałem się, że ten może mieć takie skutki. Mam teraz trochę obawy przed stosowaniem go przez aż 3 miesiące.
Są tu jakieś mirki, które się tym "leczyły" i mogą powiedzieć, czy mają z tego powodu teraz jakieś problemy? A może macie jakieś lepsze sposoby na wyleczenie trądziku? Z diety wykluczyłem te "złe" rzeczy już kilka miesięcy temu (słodycze, słodkie napoje, fastfoody, ostre rzeczy itd.), niestety bez większych skutków.
Co byście zrobili na moim miejscu? Zaraz mi stuknie 19 lat i nie będę ukrywał, ale trądzik dość mocno przeszkadza mi w byciu pewnym siebie. ()

#tetralysal #epiduo #tradzik #pryszcze #kiciochpyta #dermatologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 35
Chyba sobie żartujesz xD W większości przypadków dobra kosmetyczka zrobi dużo więcej niż gównodermatolog, który siedzi w gabinecie bo musi


@Niewiemja: Myślisz, ze dermatologi charytatywnie robi? I dlaczego porównujesz dobrą kosmetyczkę do złego dermatologia? Zamiast dobrego do dobrego? Gdzie tu logika? Porównujesz kogoś z wykształceniem medycznym i specjalizacją, szerokim spektrum leczenie od laserów po antybiotyki, do lasek które poszły to zawodówki, technikum czy na kurs który można zrobić w kilka tygodni.
I dlaczego porównujesz dobrą kosmetyczkę do złego dermatologia?


@Corkamalarza: Dlatego, że nigdy nie spotkałem dobrego dermatologa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktoś trafi na takiego to wiadomo, że lepiej ale jak dla mnie to tak jakbym komuś pisał, żeby poszedł szukać yeti
OP: @Niewiemja: u kosmetyczki byłem 3 albo 4 razy na oczyszczaniu twarzy, poleciła mi żel liposomalny, stosowałem przez jakiś czas (zużyłem dwie tubki), ale efekty były zerowe, czasami było nawet gorzej, a skóra była mocno wysuszona. Odpuściłem na ten moment, miałem wrócić po kuracji tym antybiotykiem, żeby utrzymać efekt (oczywiście zakładając, że ten efekt by się pojawił).
@laik123: gdybyś mógł podpytać o to tę koleżankę to byłbym wdzięczny
@
OP: @mirka_wykopkova: jeśli mogę zapytać - problemy jelitowe pojawiły się już na początku, czy dopiero po skończeniu leczenia? Też brał przez 3 miesiące, czy dłużej?
@dlaczegotorobie: z tego co się orientuję to Twoja wątroba może to odczuć za kilka(naście) lat, chociaż na medycynie się kompletnie nie znam, więc lepiej nie będę się wypowiadał. ()

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis
@AnonimoweMirkoWyznania: Brałam najpierw 150, potem 300 mg tetralysalu. Lek częściowo pomógł, ale nie było idealnie - ciągle jakieś drobiazgi wyskakiwały. Po zaprzestaniu kuracji za to dostałam wysypu życia. Pierwszy raz w życiu nie dawałam rady zakryć trądziku makijażem, policzki włosami zakrywałam...W podskokach poleciałam do lekarza, o którym wiedziałam że przepisze mi izotek.

Skutków ubocznych tetralysalu nie zauważyłam. Izotekowe miałam (krwawienia z nosa, mocne wysuszenie oczu, poranne bóle kręgosłupa), ale efekt w