Wpis z mikrobloga

#iphone #apple #telefony #oneplus #technologia
Mirki i Mirabelki ostatnimi czasy zastanawiam się czy warto zainwestować cebuliony w IPhone. Wiele słyszałem i jeszcze więcej czytałem na temat tychże telefonów i nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu jabłuszka nad innymi markami telefonów.
Mój obecny OnePlus One pomimo sędziwego wieku, setek upadków i niejednokrotnego zalania śmiga aż miło.
Dlatego pytanie kieruję do was czy warto dać szansę i przesiąść się na #ios a jeśli tak to z jakiego powodu? Czy może lepiej pozostać przy #android i kupić nowszego OnePlus?
  • 18
@Akroya: Przejdź się do jakiegoś ispota czy czegoś popatrz czy Ci pasuje, ewentualnie kup sobie jakiegoś 5s czy 6, który nie odbiega w sumie sprawnością (a kosztuje grosze) od współczesnych i jak Ci będzie leżał system to kup sobie nowego. ot co.
@Akroya siedzę trochę w branży i zwrócę ci tylki uwagę na fakt, że słuchawki do iphona podrożały o ok 20-30 euro. Co ma wpływ nie wiem do końca, ale podejrzewam, że spadek akcji...
@Akroya: co miras to opinia, jeden będzie zadowolony, drugi nie. To co może przekonać Cię do iOSa to fakt długiego wspierania sprzętu. Siedzę na 5s, wydanym w 2013 roku. Z najnowszym iOS na pokładzie. Czy jest demonem prędkości? Oczywiście że nie. Czy przeszkadza to w codziennym użytkowaniu tj. internet, gierka, telefon czy sms? Nie.

Co może Cię odrzucić? Zamknięty system, brak możliwości wybrania domyślnej aplikacji czy przeglądarki. Konieczność korzystania z iTunes
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Akroya: mi się w iPhone podoba płynność działania, mam OP6 który zapewne jest szybszy od każdego iPhone, ale raz na jakiś czas przy animacjach zgubi klatki, w iPhone tego nie ma
@Akroya: Dla porownania mam obecnie ip7 i chinskiego dooge s60. Oba są szybkie. Ip7 robi lepsze ciut zdjęcia, ma fajne podsumowanie twoich fotografii i tyle. Dla mnie zbyt wysoka cena za to co oferuje w stosunku do konkurencji androidowej. Aluminiowa obudowa ślizga się strasznie przy suchych palcach, a że nie lubię wszelakiej maści pokrowców to niestety leży. ip7 wylączony leżąc potrafi wyzerować baterie. LOL. Ze starego ip5s byłem bardziej zadowolony niż
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Akroya: jeśli nie lubisz zmieniać romow, nie potrzebny Ci root, nie zależy Ci na tym żeby mieć najlepszy możliwy ekran, aparat, czy najlepsze audio, a wystarcza Ci że wszystkie te rzeczy są na bardzo dobrym poziomie to tak.
iPhone przez kilka lat będzie świetnie działać od momentu wyjęcia z pudełka, będzie dostawać regularne aktualizacje i straci stosunkowo mało na wartości.
@Kic3k: no ale prawda jest taka że nie trzeba kupować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kryptomanix: niezbyt trafne porównanie...
do tego op sam pytał czy warto kupić nowego iphona czy oneplusa, więc twoje docinki są tym bardziej nie na miejscu

@matti_aa: jak dla mnie jak kupować iphona w 2019 to od x w górę, no pomijając xr
a co do iphona 8 plus to jest to 3100 za 64gb i 3900 za 256
to nie jest niewiele, to jest 2x więcej przy tej słabszej wersji
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kic3k: czemu od x w górę? Czemu pomijając xr? Przecież tak jak 8, to też świetny telefon. Poza tym dlaczego porównujesz cenę wersji z plusem? A nawet jeśli to gdzie kupisz w Polsce oneplusa za 1600 złotych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matti_aa:

czemu od x w górę?

bezramkowosc

Czemu pomijając xr?

telefon w 2019 za 3,3k z ekranem ips 828 x 1792 px (6.06") ?

Poza tym dlaczego porównujesz cenę wersji z plusem?

750 x 1334 px (4.70")  w iphone 8 vs 1080 x 1920 px (5.50") w 8 plus
bo 8plus bardziej wydaje się być odpowiednikiem do porównania niż 8

A nawet jeśli to gdzie kupisz w Polsce oneplusa za 1600