Wpis z mikrobloga

SPROSTOWANIE(zanim napiszesz komentarz - proszę przeczytaj)

Nie chcę robić kolejnego filmu w tej tematyce, jednak widzę, że nie każdy zrozumiał moje intencje, więc odpowiem tutaj na najczęstsze zarzuty.

1. „Ze Smoleńska się śmiejesz, to teraz pośmiej się z Adamowicza hipokryto”

Absolutnie nie mam z tym problemu. Z wszystkiego należy się śmiać i ja nigdzie nie powiedziałem, że Adamowicz to temat tabu, a Smoleńsk hehe. Ja potępiam mówienie, że DOBRZE MU TAK, NIECH ZDYCHA, MA ZA SWOJE, TUSK NASTĘPNY. To jest podżeganie do nienawiści, a nie satyra. To jest mowa nienawiści, a nie to, że ktoś się z czegoś śmieje, czy to w skeczu, czy prywatnie. Nigdy w życiu nie powiedziałbym, że katastrofa w Smoleńsku jest spoko i hehe dobrze im tak. Nigdy. To w #!$%@? tragedia. Mocno to przeżywałem wtedy w kwietniu i było mi strasznie smutno. Jedną sprawą jest to, że żeby móc pogodzić się łatwiej z pewnymi rzeczami - zamieniamy je w coś absurdalnego i śmiesznego. W ten sposób zresztą jak wiecie radziłem sobie ze śmiercią Ojca i innych bliskich. Ja się dlatego śmieje ze Smoleńska i śmiać będę, bo śmieję się nie z samej tragedii, co z cyrku, który się wokół niej #!$%@?ł. Patrząc na cyrk, który się #!$%@? wokół ataku nożownika z 13 Stycznia - tu też trzeba będzie niedługo nawilżać satyrą, bo inaczej powariujemy. Z wszystkiego można i żeby być uczciwym - powinno się śmiać. Tylko, żeby nie jebnąć jak Koza z Mackiewiczem na Nanga Parbat dzień po śmierci. #toosoon kejs

2. „Mówisz o tępieniu nienawiści, a sam jesteś nią przepełniony i wyzywasz ludzi. Jestem tolerancyjny ale...”

No nie jestem tolerancyjny. Nie toleruję przemocy, agresji i nawoływania do krzywdzenia innych ludzi, którzy na to absolutnie nie zasłużyli. Jeżeli widzisz nienawiść w moim filmie, to ją mylisz. Mylisz z żalem, zawodem, smutkiem, #!$%@? i wielkim strachem. Strachem, że to co się dzieje w tym kraju, ciche przyzwalanie w niektórych warstwach społeczeństwa na tego typu zachowania i tłumaczenie sprawców może sprawić, że w każdej sytuacji może się to powtórzyć. Ten film powstał pod wpływem bardzo silnych emocji i moje emocje z niego aż biją. Nie ma tam nienawiści. To, że nazywam kogoś, kto zabił na scenie drugiego człowieka #!$%@?ą ludzką, kogoś, kto to zrobił, bo przesiedział za napady 5 lat w więzieniu twierdząc, że jest niewinny, to nie jest nietolerancja. To emocje i poczucie niesprawiedliwości. To łzy cisnące się do oczu. Sorry, ale ktoś mordujący za coś takiego, to dla mnie wciąż #!$%@? i póki co jestem na tego kogoś bardzo #!$%@? jako człowiek.

3. „Kara śmierci? No tego się po Tobie nie spodziewałem”

Ja po sobie też nie - uwierz. Jak już wspominałem wyżej - ten film powstał pod wpływem strasznego smutku, który chwycił mnie za serce. W głowie krąży Ci milion rzeczy - jedną z nich jest pytanie - jak temu zapobiec w przyszłości? To pewnie nie jest najlepsze rozwiązanie i szczerze nie znam innego, skutecznego. Bo ja po prostu nie chcę żyć w społeczeństwie jednostek, które są w stanie bez skrupułów kogoś #!$%@?ć i już to raz udowodniły. Ktoś mi pisał, że na Białorusi jest kara śmierci, a w Norwegii nie ma i żebym zobaczył jak różnią się kulturowo te kraje. No, różnią się. Tym, że w Norwegii za kilka lat z więzienia zostanie wypuszczony koleś, który wystrzelał jak kaczki blisko setkę dzieciaków. To jest sprawiedliwe? Nie jestem przekonany. Nie mówiłem też wprost, że kara śmierci, to najlepsze rozwiązanie. Mówiłem o odcięciu na zawsze od zdrowego społeczeństwa, chorych, agresywnych, zagrażających życiu jednostek.

4. „Niby taki obiektywny, a widać jaka partia Ci płaci pieniążki Judaszu!”

Przede wszystkim ważna sprawa - mniej więcej znacie moje poglądy, wiecie co mówię i jak - nie powinno to Was aż tak dziwić. Nie jestem pogodynkiem, który nie powinien na wizji wtrącać swoich poglądów. Jestem oczywiście subiektywny, ale staram się znaleźć w tym wszystkim jak najszerszy obiektywizm. Staram się, oczywiście nie zawsze z sukcesem. Szczerze - mam tak samo #!$%@? na PO jak na PiS. Obie te partie to dla mnie porażka i w tej chwili nie ma partii w Polsce, która odpowiadałaby moim standardom myślowym. Oczywiście - ostatnimi czasy bardziej ze strony PiSu dociera do mnie retoryka agresji i brzydkiej nietolerancji.

To są jednostki i to ich się boję bardziej, niż całej partii, bo większość z tych ludzi, to jednak dobrzy ludzie, chcący dobrze dla innych. Jednostki niestety zakrzywiają obraz.

Nie oznacza to, że PO jest święte - o czym też mówię w materiale, jakby ktoś się sfokusował, tylko na tym, żeby punktować swoje racje.

5. „Po co pchasz politykę do tego wydarzenia? Morderca był chory psychicznie”.

Nie ja ją pcham. To on ją tam wepchnął swoim „manifestem” na scenie. On chcąc nie chcąc upolitycznił swoją zbrodnię. Mówię też o absurdalnej teorii spiskowej, w której to niby PiS go wynajął. Spokojnie, równie dobrze można teoretyzować, że wynajęło go PO, zeby zdyskredytować PiS. Takie wzajemne zrzucanie odpowiedzialności jak Katyń przez Niemców i ZSRR.

To oczywiście po całości jest hiperbolą. A wracając do poczytalności gościa - Absolutnie nie twierdzę, że należy chorych psychicznie ludzi odizolować od społeczeństwa. Trzeba ich leczyć. Tylko, że 95% takich osób nie dąży do tego, żeby zabijać innych. Jeżeli jednak dążą i to udowodnili, no to nie widzę sensu, żeby ich leczyć i przywracać społeczeństwu. Nie, to nie jest zdanie o zabijaniu


#zdupy #polskiyoutube #youtube #adamowicz

heh groteska, Pan bezbek i cringe ma więcej rigczu od 90% wykopków co go hejtują, hurr durr hipokryta!! XD

Kisne. Serio wszystko bierzecie na serio i nie macie czasu na chwilę refleksji?
Zero własnego zdania tylko 'mame a po co czytać? widzisz plusy, plusujesz'

kicjow - > SPROSTOWANIE(zanim napiszesz komentarz - proszę przeczytaj)
 Nie chcę robi...

źródło: comment_0g82RxzOrUq2cYgoVXXRsrcYZjwHtof4.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kicjow: nie chodzi o to ze ja czegoś nie zrozumiałam. W większości jeśli nie nawet w 97% zgadzam sie po całości z tokiem myślenia Człowieka Wargi ale w niektórych momentach naprawde można bylo trochę delikatniej to ująć


Warge oglądam już długi czas i naprawde jego poczucie humoru do mnie trafia no ale naprawde w takich sytuacjach mozna troche inaczej
Tak więc tak jak się spodziewałem.
Zbyt emocjonalne podejście do tematu okraszone typowym krawędziowym bezbectwem.
1. Podżeganie, podżeganiem jak to w p0lsce a każdy temat Smoleńska w końcu będzie powiązany z tragedią bez względu na dziewięcioletni cyrk wokół tego. To, że Maciuś tak przełknął śmierć swojego rodzica, nie znaczy, że każdy ma podobne podejście do żałoby i tyle w tym punkcie.
2. Nie powinno być tu mowy o nietolerancji dla nienawiści. Jest
@kicjow czytalem obydwa wpisy i dalej nie wiem jak mozna sie przejmowac co tam sobie pogada gimbojutuber xD wiadomo dla kogo on to nagrywa i kto w 99% to oglada. Nie wiem co Twoja odpowiedz ma znaczyc. Ludzie daja #!$%@? o takie wysrywy na yt a potem jeszcze jak Ty to rozpisuja, no ludzie