Wpis z mikrobloga

Pch24.pl to jeden z ulubionych portali tutejszych konserw. Z najnowszego numeru papierowej Polonia Christiana możemy dowiedzieć się, że przymus szczepień to idea totalitarna, a globalne ocieplenie nie ma potwierdzenia w dowodach naukowych. We wstępniaku redaktor naczelny uznał nawet zalesianie i segregację odpadów za podejrzane i ideologicznie niebezpieczne.

Fajni ci konserwatyści, tacy nie za mądrzy.

#bekazprawakow #neuropa #pseudonauka #bekazkatoli
Pobierz PreczzGlowna - Pch24.pl to jeden z ulubionych portali tutejszych konserw. Z najnowsze...
źródło: comment_ca4WA3JHdubkAEE3eHzbxXulu8UG9gW2.jpg
  • 44
@lazzyday: A mam dzisiaj dobry humor, to łap to "coś jeszcze" od razu: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/00918369.2010.485875# Wiadomo, że statystyk dotyczących całościowo lewo-prawo nie znajdziemy, bo ciężko dokładnie to zdefiniować, ale możemy wyszukiwać i sobie je połączyć na podstawie konkretnych rzeczy. Tutaj akurat masz przykład z prawami osób homoseksualnych, do tego mnóstwo podlinkowanych danych statystycznych, zapraszam do lektury. Polecam od razu przeskoczyć tutaj, szybki cytacik z artykułu:

Ohlander et al. (2005 Ohlander, J.,
@lazzyday: na dzień dobry i późne śniadanie prosta grafika, na dole masz źródło danych, jak będziesz bardzo głodny wiedzy, to podrzucę ci coś jeszcze


Przecież to jest wykres obrazujący zależność między ideologią, poziomem wykształcenia a poparciem dla dużego rządu. Oczywiste jest, że ci, którzy są pryncypialnymi konserwami i przetrwali uniwersyteckie i metropolitalne pranie mózgu będą outlierami.
@macadamia
Tak, udowodniono, że studiujący w islamskich madrasach są bardziej radykalnym muzułmanami niż ci, którzy takiej edukacji nie mają.

W USA tereny metropolitalne to tereny lewicy, a uniwersytety to tereny radykalnej lewicy. Po pierwsze ma miejsce selekcja spośród osób bardziej lewicujących niż ogół populacji w kraju, po drugie ma miejsce pranie mózgu i brak możliwości rozwijania konserwatywnych instynktów i wartości.
@lazzyday: No tak, ta lewacką nauka, jak mogłem zapomnieć XD swoją droga to bardzo wygodne podejście: napisać instytut danych z dupy a po dostaniu danych z odnośnikami do recenzowanych czasopism naukowych napisać, ze hur dur lewackie uczelnie. Nie mowili na ciebie w szkole zdolny ale leniwy, co nie? XD

Napisałbym żebyś przeczytał artykuły które podesłałem, dowiedziałbyś się na przykład jakie są ku temu powody, ale rozumiem ze dowody są po to
@macadamia
Chyba jaja sobie robisz. Dałeś mi linka do żurnalu o homoseksualizmie, gdzie po pierwsze akademicy mają na sto procent ostry lewicowy bias i nie ma tam żadnego konserwatysty, po drugie wypunktowałem oczywiste problemy z metodologią takich hipotez. Nie będę przerabiał dziesiątek stron żargonu akademickiego w języku obcym tylko dlatego, że nie potrafisz w sposób przekonywujący uargumentować swojej hipotezy likwidując problemy metodologiczne przy okazji popierając się źródłami. To ty przedstawiłeś tezę więc
@lazzyday: przecież w tym żurnalu masz odnośniki do recenzowanych czasopism z google scholar, ja sobie robię jaja? Jakie chcesz jeszcze dowody? To ze dla ciebie żargon jest zbyt zawiły to już nie moja wina, było się więcej uczyć. Dostarczyłem ci dowody jak na tacy, dane numeryczne pod linkami, w #!$%@? odnośników statystycznych, po prostu jesteś zbyt ograniczony żeby je przyswoić, pretensje do rodziców i nauczycieli a nie do mnie.

Co ty
@macadamia
Nauka nie jest lewacka, naukowcy już tak i nie zawsze tak było. Poczytaj prof. Jonathana Haidta i o moral foundations theory, ludzie najpierw wychodzą ze swoich wartości a potem szukają dowodów na ich poparcie.

Ortodoksją na zachodnich uniwersytetach jest feminizm i egalitaryzm. Próbując badać m. in. różnice między płciami lub grupami etnicznymi narażasz się w najlepszym razie na przeszkody i lekki ostracyzm, w najgorszym razie zostaniesz wyrzucony, wymazany z pracy akademickiej,
@macadamia
Chłopie, czy ty wiesz o czym w ogóle mówisz? Kilka dni temu odebrano honory odkrywcy DNA za to, że zauważył istnienie różnic między ludzkimi subpopulacjami (rasami) i wyskakujesz z twierdzeniem, że nauka jest lewacka, bo uniwersytety produkują lewaków. To tak samo jak z komunizmem, że w krajach komunistycznych żyli sami sympatycy komunizmu.
@lazzyday: ta, już się rozpędzam do czytania profesora haidta w momencie w którym tobie się nawet nie chce przejrzeć konkretnych linków które podesłałem, No bo przecież lewackie. Ze wam się nie zapali lampka, ze wszystkie te argumenty są po prostu bardzo wygodne, odrzucenie nauki, ze względu na to ze nie zgadza z waszym osadem. Oczywiście ze kiedyś było mniej lewicowej ideologii, podobnie jak więcej niewolnictwa, mniej moralności i więcej biedy. Całe
@lazzyday: nie, odebrali mu honory ze względu na brak dowodów co do POWODÓW które to powodują. Doczytaj, potem pisz. Już nawet na joemonster ludzie na to zwrócili uwagę w komentarzach, gdzie zwykle roi się tam od zaściankowości i ciemnogrodu. Zreszta na wykopie kilka osób tez.
@macadamia
Widzę że jesteś ciężkim dzbanem. Wyjaśnię ci to w punktach:
- wysunales calkowicie oderwana od rzeczywistosci hipoteze
- poprosilem o dowod
- na szybko wyszukales w internecie pierwsze zrodlo, ktore odnosilo sie do zupelnie czegoś innego, potem zalazles zrodlo prawdopodobnie nieobiektywne (podobnie jak Journal of Catholic Social Science), gdzie wkleiles abstrakt
- od razu podałem wymieniłem problemy metodologiczne z tymi twierdzeniami
- kazales mi przeczytac kilkadziesiat stron dokumentu, jasno pokazujac ze
@macadamia
Nie powiedziałem że dawniej nauka stała na wyższym poziomie, powiedziałem że w bardziej konserwatywnym społeczeństwie było znacznie więcej konserwatywnych i centrowych naukowców, a środowiska lewicowe były wrogo nastawione do "nauki" (w rzeczywistości: do naukowców), podobnie jak dzisiaj konserwatyści są wrogo nastawieni do zlewaczałych środowisk akademickich, co wpływa na decyzje o podjęciu kariery naukowej oraz o tym, czy będzie ona kontynuuowana, zamiast przypominać zimną wojnę.
@lazzyday: ta zbaczając z tematu, możesz mi wyjaśnić, dlaczego twoje zdanie, że "uniwersytety są lewackie" neguje moją tezę, że wraz ze wzrostem wykształcenia prawicowe ideologie zanikają? XD Bo mam wrażenie, że przeszliśmy z tym potworkiem do porządku dziennego, a ty chyba mówisz o jakiś tam swoich powodach takie stanu rzeczy, a ja się po prostu odnoszę do faktu, że tak po prostu jest.

I jakie #!$%@? wymieniłeś problemy metodologiczne, podałeś jakieś
ja się zawsze zastanawiam co trzeba mieć w głowie i jak byś ślepym, żeby się identyfikować z taka grupa głąbów. I ignorować fakt ze wraz z wzrostem wykształcenia prawica zanika praktycznie do zera XD


@macadamia: To była twoja teza. "wraz ze wzrostem wykształcenia prawica zanika praktycznie do zera".

"praktycznie do zera"

Nie przedstawiłeś żadnych dowodów przemawiających za tą fundamentalistyczną tezą, nie wspominając już od moich zastrzeżeń co do problemów metodologicznych tego
Oho, emocje w dyskusji wyraźnie sugerują dogmatyczny, autorytarny charakter rozmówcy, a następnie myślenie katastroficzne, projekcje sugerują niski iloraz inteligencji i problem z analizowaniem skomplikowanych problemów. To podobno cechy politycznych konserwatystów?


@lazzyday: Przecież to ty pierwszy zacząłeś sugerować, że jestem dzbanem i dokładnie tak mnie nazwałeś XD A teraz próbujesz mi wypominać emocjonalne podchodzenie do problemu i sugerowanie niskiej inteligencji? To znowu jakiś żart?

Ponadto zignorowałeś moje pierwsze pytanie, jakże wygodnie, nieprawdaż?
@macadamia:

Przecież to ty pierwszy zacząłeś sugerować, że jestem dzbanem i dokładnie tak mnie nazwałeś XD A teraz próbujesz mi wypominać emocjonalne podchodzenie do problemu i sugerowanie niskiej inteligencji? To znowu jakiś żart?


Skoro nie docierają do ciebie proste słowa to tak, jesteś dzbanem. Dlatego podzieliłem problem na części, żebyś zrozumiał.

dlaczego twoje zdanie, że "uniwersytety są lewackie" neguje moją tezę, że wraz ze wzrostem wykształcenia prawicowe ideologie zanikają


Bo nie
Pobierz lazzyday - @macadamia: 

 Przecież to ty pierwszy zacząłeś sugerować, że jestem dzba...
źródło: comment_bEzGmcE3n3Ewp7bWWDCoX1SABdAonGIb.jpg
@lazzyday: Kolejna zmienna zakłócająca: osie poglądów politycznych. Społeczny konserwatyzm koreluje z niższą inteligencją niż lewicowi liberałowie, klasyczny liberalizm (right liberalism) koreluje z wyższą inteligencją niż lewicowi liberałowie. Największe IQ mają libertarianie (według twojego słownika: korwiniści, którzy także częściej sympatyzują z polityczną prawicą niż z lewicą).

https://www.researchgate.net/publication/265852713_Cognitive_ability_and_party_identity_in_the_United_States
@lazzyday: O tym, że społeczny konserwatyzm taki jak definiują go badacze, a tradycjonalizm (jako świadome, krytyczne przyjęcie politycznego konserwatyzmu jako swojego światopoglądu) to dwie różne rzeczy też wspomnę.