Wpis z mikrobloga

Mirki jest akcja xD
Moj różowy zatrudnił się w żłobku w tym miesiącu na umowę o zastępstwo.
Wynagrodzenie zasadnicze na umowie : 2100 zł (nie jest napisane czy netto czy brutto ale wiemy że brutto a co xD)
Dodatkowo stała premia.

Wg najnowszych danych płacą minimalna w 2019 roku to 2250 zł a moja dziewczyna ma 2100 zł. Poszła się zapytać dyrektorki ale dyrektorka mówi że tak ma być XD Sam się tam wybiorę w przyszłym tygodniu naprostowac sytuację ale najpierw muszę się poradzić czy jest jakakolwiek podstawa że ona ma 2100 na umowie w roku 2019.
Nie chce pójść tam i wyjść na głupia, więc zadaje pytanie:

Czy wynagrodzenie zasadnicze 2100 zł i stała premia powodują że kwota na umowie nie musi być odpowiednia minimalnej krajowej?

Jak dla mnie to jest nielegalne, ale może jest jakiś zapis że wynagrodzenie zasadnicze =/= płacą minimalna.
Dodam że to żłobek państwowy.
#pracbaza #prawopracy #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to jest nielegalne, ale może jest jakiś zapis cze wynagrodzenie zasadnicze =/= płacą minimalna.


@konstelacjaniesamowitosci: Dokładnie tak jest. Niestety u nas musisz mieć minimalne wynagrodzenie na koniec miesiąca uwzględniając wszystkie składniki wynagrodzenia, a nie minimalne jako wynagrodzenie zasadnicze.
  • Odpowiedz
@konstelacjaniesamowitosci: Nie wiem czy w szkołach mają to samo, ale poczytaj o wypłatach z budżetówki. Nawet Ci co tam pracują tego nie wiedzą jak to jest wyliczane. Ogólnie to podstawa + różne dodatki od długości stażu do jakiś świątecznych premii. No i trzynastka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz