Wpis z mikrobloga

Sąd Rejonowy #gdansk Poludnie wlasnie po raz trzeci zgubil moje pisma. Tym razem dwa na raz... I tym samym stracilem juz wszelka szanse na zakup wylicytowanej nieruchomosci. Co ciekawe, sąd nie zgubil zadnego pisma od dluznikow, ktorzy przyjeli taktyke przedluzania postepowania az wskoczy im upadlosc. I tu sąd okazal sie tez kreatywnoscia, bo gdy uznawal moje skargi za niekompletne (co bylo dziwne, bo wyslalem tych zalacznikow z zapasem), nie mial problemow z ich odrzuceniem w ciagu kilku dni. W przypadku dluznika czekal karnie na kazdy brakujacy swistek, z dostarczeniem ktorych dluznik specjalnie zwlekal, az wskoczyla mu upadlosc i licytacja powinna zostac umorzona.

Kto na tym ucierpi? Dluznik ktory nie placil pracownikom zusu i ma 1,5mln dlugow wzgledem skarbu panstwa? Nie. Sąd który traktuje strony sprawy wybiórczo i nie rowno, oraz ma taki burdel ze pisma gubi? Nie. Ucierpie ja, facrt ktory ma uczciwie zarobione pieniadze i po prostu chcial kupic nieruchomosc pod rozrastajaca sie wlasnie rodzine (corka ma sie urodzic w marcu).

Mija rok od kiedy sąd zablokowal mi 70tys zl. Nie mam domu, nie mam pieniedzy. Nie zrobilem nikomu nic zlego. A w miedzyczasie obserwuje sobie jak w politycznej piaskownicy zwanej polską jedni nie potrafia zaorac tego gowna, a drudzy bronia tego gowna przez jakimkolwiek zaoraniem. A barany z sadow chca jeszcze podwyzek.

I dont wanna live in this country anymore.

#sadownictwo #polska #licytacjekomornicze
  • 45
@qwarqq: smutna ta szara rzeczywistość gdzie oprócz błota się na nas pluje. Niekompetencja, krętactwo i kolesiostwo zamiast sprawiedliwości. Dochodzenie własnych racji w tym kraju to jedna z najgorszych rzeczy jaką trzeba zrobić. Trzymaj się tam jakoś Mirek.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qwarqq: Standard. Mi sądy nie dostarczały kopii pozwów, uzasadnienia mimo złożenia wniosku i dużo dużo więcej. Walka sądową w tym kraju to masakra. No i to co piszesz. Jak oni czegoś nie dostarczą, to ok, jak ja się spóźnię, nie odbiorę na czas, to wyrok na niekorzyść. ##!$%@?
@Leman123: zrobie jak sprawa potoczy sie dalej, na razie potrzebowalem wylac zal bo od roku czekam na ten dom, stawalem na uszach by miec gotowy kredyt, zalatwialem dodatkowe zabezpieczenia, robilem kosztorysy remontu. I najprawdopodobniej wszystko w dupe.

@TurboDynamo: milion zlotych za kazda litere ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na serio, zejdz na ziemie. Sady potrzebuja reformy, ale pis spieprzyl sprawe robiac to od zlej strony.
WOLNE SĄDY! KONSTYTUCJA!

Przecież sądów nie wolno krytykować i mówić, że źle działają i że trzeba to naprawić, bo to faszyzm i wyrzucą nas z Unii Europejskiej.


@Polinik: to że trzeba naprawić to jedno a to że partia rządząca chce sobie zrobić z nich swój prywatny folwark to drugie. Teraz wyśmiewanie problemu a później będzie płacz bo rząd już robi podchody pod przejmowanie prywatnych firm. Na razie pod pretekstem walki z
@AdekJadek: Nie pomoże, bo po pierwsze można się do niego zwracać dopiero wtedy, gdy wyczerpie się wszystkie samodzielne możliwości prawne (a tu jeszcze można sporo samemu - na początek wniosek o przywrócenie terminu), a po drugie, RPO pomaga w sprawach gdzie naruszono czyjeś prawa lub wolności. W tym wypadku to niby które prawo zostało naruszone? Żadne, właśnie problem jest w tym, że prawo pozwala na takie ruchanie obywatela.

Nie mamy pana
@Polinik: Polaczki takie jak jak zwykle nie rozumieją istoty problemu i myślą że upolitycznienie sądów swoimi miernymi ale wiernymi coś zmieni na lepsze xD. Dla takich jak ty to tylko Białoruś. Droga wolna, Łukaszenka pokaże ci standardy które tak lubisz.