Wpis z mikrobloga

Sąd Rejonowy #gdansk Poludnie wlasnie po raz trzeci zgubil moje pisma. Tym razem dwa na raz... I tym samym stracilem juz wszelka szanse na zakup wylicytowanej nieruchomosci. Co ciekawe, sąd nie zgubil zadnego pisma od dluznikow, ktorzy przyjeli taktyke przedluzania postepowania az wskoczy im upadlosc. I tu sąd okazal sie tez kreatywnoscia, bo gdy uznawal moje skargi za niekompletne (co bylo dziwne, bo wyslalem tych zalacznikow z zapasem), nie mial problemow z ich odrzuceniem w ciagu kilku dni. W przypadku dluznika czekal karnie na kazdy brakujacy swistek, z dostarczeniem ktorych dluznik specjalnie zwlekal, az wskoczyla mu upadlosc i licytacja powinna zostac umorzona.

Kto na tym ucierpi? Dluznik ktory nie placil pracownikom zusu i ma 1,5mln dlugow wzgledem skarbu panstwa? Nie. Sąd który traktuje strony sprawy wybiórczo i nie rowno, oraz ma taki burdel ze pisma gubi? Nie. Ucierpie ja, facrt ktory ma uczciwie zarobione pieniadze i po prostu chcial kupic nieruchomosc pod rozrastajaca sie wlasnie rodzine (corka ma sie urodzic w marcu).

Mija rok od kiedy sąd zablokowal mi 70tys zl. Nie mam domu, nie mam pieniedzy. Nie zrobilem nikomu nic zlego. A w miedzyczasie obserwuje sobie jak w politycznej piaskownicy zwanej polską jedni nie potrafia zaorac tego gowna, a drudzy bronia tego gowna przez jakimkolwiek zaoraniem. A barany z sadow chca jeszcze podwyzek.

I dont wanna live in this country anymore.

#sadownictwo #polska #licytacjekomornicze
  • 45
  • Odpowiedz
@qwarqq:
WOLNE SĄDY! KONSTYTUCJA!

Przecież sądów nie wolno krytykować i mówić, że źle działają i że trzeba to naprawić, bo to faszyzm i wyrzucą nas z Unii Europejskiej.
  • Odpowiedz
@Przegrywek123:
To może czas zmienić tą mierną kwaśniewską Konstytucję, żeby nie dawała jednemu człowiekowi pełni władzy bez żadnej odpowiedzialności?
Bo to, że Kaczyński rządzi całym krajem jako zwykły obywatel -- to właśnie wynika z tego kwaśniewskiego potworka -- który daje pełnię władzy przywódcy większości parlamentarnej a nie jakiejś osobie, która dostaje do tego mandat bezpośrednio w wyborach . ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@qwarqq: sąd zgubił Twoje pisma - składałeś je i miałeś podbite na swojej kopii potwierdzenie złożenia? Jak jest tak, jak piszesz i poniosłeś szkodę to zapoznaj się z art 417 kc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qwarqq: sąd zgubił? zgubił? Nie włączyła Ci się autokorekta? Odpisz, że co cię to intrresuje, masz potwierdzenie - podpite ksero i wiksa
  • Odpowiedz
@jalop: no zgubil. Pismo przekazane, nie ma w aktach sprawy. Czyli gdzies zgnielo. Ale to nie wszystko, na moje pisma z zapytaniami nt sprawy w ogole po prostu nie odpowiadali. A jestem strona tego postepowania i mam prawo do informacji.
  • Odpowiedz
@jalop: mam dwoch w rodzinie, ale do tej pory malo sie udzielali w tej sprawie, bo nie mieli doswiadczenia z licytacjami komorniczymi. Ale teraz ta sprawa wychodzi poza ramy samej licytacji i beda mi pomagac.
  • Odpowiedz