Wpis z mikrobloga

@kroje_warzywa_ziemniakiem: myślę, że ludzie mogą opłakiwać go nie dlatego, że byli jego zwolennikami, ale dlatego, że to człowiek, który ma rodzinę, dzieci, a został zamordowany przez chorego człowieka. Ja nie mieszkam w Gdańsku i nie znałam go ani jako człowieka ani jako prezydenta miasta, ale w takiej sytuacji, gdy w kraju, w którym mieszkam, ktoś ZABIJA za poglądy, politykę czy przynależność do partii to obojętne jest jaki ofiara ma kolor skóry,
Skoro taki przestepca to dlaczego miał takie poparcie, że wygrywał z uczciwymi kandydatami w wyborach i cały czas miał poparcie ludzi? Od 20 lat wygrywał wybory. To nie jest mała pipidówa gdzie wójt obsadzi swoimi stanowiska w urzedzie i juz głosami ich rodzin wygra. Tu się tak nie da i trzeba mieć realne poparcie i zaufanie wyborców.


@szurszur: Bo ludzie głosowali przeciwko PiS-owi. Został skazany za fałszowanie oświadczeń jakbyś zapomniał. Zdanowska
@kroje_warzywa_ziemniakiem: 400k ktore mu się z powietrza zmaterializowało na koncie, wg niego pochodziło od dziadków żony. Ustalono w toku postępowania, że nie mieli oni takich zasobów i nie mogli mu przelać takiej kowty, ale sprawę umorzono, bo uznano jego działanie za nieszkodliwe.
To tak jakby ktoś się zastanawiał, dlaczego złodziej za te wałki nie poszedł siedzieć. Nie, nie był niewinny. Był nietykalny.
https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3848-lewa-kasa-prezydenta-gdanska-pawel-adamowicz-otrzymal-na-konto-ponad-400-tys-zl
@kaaban: Bastion PO i ludzie głosują nieważne na kogo, byle był z PO i przecież PiSowi? I właśnie dlatego zdecydowanie wygrał Adamowicz, który startował jako bezpartyjny z Jarosławem Wałęsa popieranym przez PO?
@uiopek Wałęsa przegrał bo nie robił praktycznie żadnej kampanii - gdyby robił chociaż połowę tego co Adamowicz to byłby w drugiej turze

Adamowicz wygrał bo był wcześniej 20 lat prezydentem i było wiadomo, czego się po nim spodziewać, nic ponadto
@kroje_warzywa_ziemniakiem: To ja troszkę tak z mniej politycznej strony... Jestem z Gdańska choć nie mieszkam już tam od ponad 3 lat. Niczego mi w tym mieście nie brakowało a w ostatnich latach miasto bardzo szybko się rozwijało, tak, że sama przestałam nadążać gdy tylko wracałam na wakacje ze studiów. Czy to dzięki Adamowiczowi? Ciężko stwierdzić, prawdopodobnie tak skoro on te wszystkie decyzje przyklepywał. Adamowicz nie był idealny - tak samo jak