Wpis z mikrobloga

Modelarstwo - jak kazde hobby - moze byc relatywnie bardzo drogie lub relatywnie tanie. Wydasz tyle ile bedziesz chcial wydac.

Mozna np. kupic zestaw akcesoriow i sprzetu do czolgu, odpowiednio dobrane przez fachowca kolory farb, arkusz fototrawionych elementow i metalowe gasienice. Razem z samym modelem z 400 zlotych.

A mozna robic wszystko samemu, z lepszym lub gorszym efektem, w zaleznosci od umiejetnosci i doswiadczenia.

Ja wybieram raczej bramke numer dwa, dzieki czemu zyskuje satysfakcje oraz jakies umiejetnosci.

Na zalaczonym obrazku M1A1 Abrams, w wersji z wojny w zatoce perskiej w 1991 roku. Dorobilem do niego dwa plecaki (z drugiej strony wiezy, zaraz pokaze) skrzynke, jakies pakunki i pasek mocujacy ze sprzaczka. Wszystkie farby i filtry zmieszalem sam. Wlazy sie otwieraja, i juz od dzis zaczne prace nad zaloga.

#modelarstwo #zainteresowania #czolgi
#poczatkujacymodelarz #rekodzielo
Kartkowkazgrilla - Modelarstwo - jak kazde hobby - moze byc relatywnie bardzo drogie ...

źródło: comment_DKKRfcQ86bh8KfBDSKwEUMsaR8jbi4ya.jpg

Pobierz
  • 45
@Kartkowka_z_grilla: To nie tak, że coś konkretnego. Po prostu jak się po kolei robi taki model. Skąd pomysł, jak robisz elementy, jak dbasz o wierność modelu do rzeczywistego obiektu, jak dbasz o detale, jak zrobiłeś te plecaki takie malutki, karabiny itp. Po prostu myślę, że taka opowieść od ogółu do szczegółu to może być ciekawa lektura. Bo sam nie jestem modelarzem (na razie, bo kto wie w przyszłości)
@raFFcio: złożył zdetalowany model z pudła wg. instrukcji producenta, pomysłów tam żadnych nie wykorzystał, nic sam nie zmodyfikował. Próbował sam ulepić plecaki i pasek, co mu akurat średnio wyszło.
Jeżeli siedzisz w tym dłużej, to kupujesz zestaw bambetle typu plecaki, kanistry, paski, i korzystasz z nich przy budowie kilku kolejnych modeli.
I zaczyna ci zależeć na lepszym odzwierciedleniu rzeczywistości, zaczynasz grzebać w sieci, znajdujesz dokumentacje, zaczynasz poprawiać błędy producentów dokupując zestawy