Wpis z mikrobloga

Jeszcze jakieś 4 lata temu, zanim zaczął rządzić PiS, nie widziałem tylu trolli #60groszyzawpis w polskim internecie. Kto śmiałby pomyśleć, ba, któż miałby taką wybujałą wyobraźnię, że w 2019 roku komentarze popierające zakaz naklejania serduszek WOŚP na mundury PLL LOT, czy te wprost obrażające Jurka Owsiaka będą masowo plusowane. Kiedyś stosunek ocen negatywnych do pozytywnych wynosiłby gdzieś tak 100:1 i było to odwzorowaniem społeczeństwa.

Spójrzcie teraz na te wszystkie komentarze. Wejdźcie szczególnie na te znaleziska wykopywane w nocy, ale co najlepsze łaska trolli na pstrym kucu jeździ, ponieważ zdarzają się znaleziska w ogóle niepodlegające ich działaniom.
Czy to robią farmy trolli zajmujące się plusowaniem?
Czy to społeczeństwo zgłupiało?

Miłość, jaką wszyscy Polacy przekazaliśmy w bilonie na WOŚP jest w przeciwieństwie do tych pieniędzy niepoliczalna, a ktoś dla swojego niecnego interesu bądź dla uleczenia kompleksów będzie to skutecznie niszczył.
Kto to? Kościół? Jakiś prawacki Soros? Putin? Nieważne, to tylko teorie spiskowe.

Nie cierpię ani PiSu, ani Platformy. Nie dam się wciągnąć za żadną sztuczną barykadę. Bliżej mi jest też pod krawat, niż do dzieci kwiatów. Ważne jest nie to, kim jesteśmy i na kogo głosujemy. Ważne jest to, że my, Polacy, pomimo Matek Kurka i pomimo linii rządu będziemy trzymać się razem, nawzajem się kochać i pomagać sobie. I nikt nam w tym nie przeszkodzi.

Nikt.

#wosp #wosp2019 #dziendobry #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazpodludzi #polityka
  • 8
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy: Internet to medium wrecz idealne do manipulacji i propagandy. Poprzez każdy telefon mają dostęp do naszej świadomości, kiedyś trzeba było zrzucać ulotki, publikować gazety itd. Teraz wystarczy farma trolli gdzieś daleko i można dosiegnac prawie każdego. Poprzez media społecznościowe zdradzamy im nasze myśli i reakcje, darmowe treści w necie nie budzą podejrzen (kto za to płaci i dlaczego?). Anonimowość ma swoje zalety ale naraża nas na działanie zorganizowanych grup
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to właśnie stanąłeś po jednej stronie barykady. Każdy z innym zdaniem jest trolem? Może ludzie po prostu stwierdzili, że skoro Owsiak nie chce przedstawić rozliczeń, to znaczy że coś ukrywa i oni nie będą dawać na to kasy. To są ich pieniądze i mają prawo nimi dysponować jak chcą i odrzucać sie komu chcą. Mogą np w zamian wspierać Caritas który chyba przekazuje na pomoc wiecej kasy ale przecież
  • Odpowiedz
@Moitessier: Masz wiele racji, ale pytanie - czy to nie jest prawidłowość dla osobników naszego gatunku? Czy samo badanie zjawiska nie będzie wystarczająco sabotowane (albo sprowadzone do foliarstwa)? Czy ktoś się poświęci w imię tego?

@UlicznyMatador: Tak - stanąłem, ale z boku tej barykady. I nie, nie każdy z innym zdaniem jest trollem, tylko że nagle, lawinowo i bezkompromisowo zaczęły się pojawiać w Internecie, szczególnie na Wykopie, opinie ODMIENNE od poprzednich. Tak po prostu, w ciągu 2-3 lat, pstryk. Miażdżąca większość tych ludzi wykorzystuje przeróżne techniki manipulacji i propagandy, często po prostu lżąc i ubliżając. Mała część z nich natomiast operuje argumentami, które i tak zostały obalone x lat temu przez sąd czy dziennikarzy.

I powiedz mi, skąd ja mam wiedzieć, czy jesteś może trollem pracującym za godzinę, czy po prostu zwykłym człowiekiem, mającym swoje poglądy? Załóżmy, że to drugie.
I to nie o poglądach w zasadzie mowa, tylko o tym, że otaczają Cię coraz wieksze rzesze mówiących rzekomo tak samo jak Ty, a tak naprawdę są to szkodnicy, którzy działają na
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy: nauki społeczne zajmują się tymi tematami, socjlowogowie i psychologowie badają te zjawiska. Nie potrzeba się zbytnio poświęcać. Oczywiście każdy temat polityczny łączy się z pewna ilością problemów ale ja wierzę że się da to zrobić. Tylko trzeba pracować i się starać.

Mnie niedawno ktoś oskarżył o bycie rosyjskim trollem tu na wykopie i wrzucił w jakiś spis. To pokazuje że paranoja wchodzi mocno. Co nie znaczy że trolli tutaj
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy mass media wszystkim kieruja, to że ludzie lub jakieś warstwy społeczeństwa mają prawa nie znaczy że je potrafią wykorzystać czy też rozumieją jak to zrobić.. a powiedz mi jak to jest że ludzie wierzą w płaska ziemię ?! Nosz nóż się otwiera w kieszeni albo inne scyzoryki. Tak to wszystko jest biznes siedzą takie pluskwy piszą wylewają obrazy w internecie, a ludzie którym to pasuje plusuja + farmy botów hajs
  • Odpowiedz