Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Węgierki, pijcie ze mno kompot! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po 4 latach od rejestracji w #dkms wczoraj dostałem mail z informacją, że jakiś bliźniak genetyczny chory na białaczkę potrzebuje mojego szpiku. Ale się cieszę. <3
Zadzwoniłem i umówiłem się już na przyszły tydzień na wstępne badanie krwi. Potem okres 3 miesięczny oczekiwania na gotowość pacjenta i będę mógł komuś pomóc. ()

Akurat miałem za 2 tygodnie jakoś iść kolejny raz oddać krew na przekroczenie pierwszego kamienia milowego ZHDK (3 st.), ale to może chwilę poczekać. ( )

#dkms #dawcaszpiku
Jarzyna - Hej Mirki i Węgierki, pijcie ze mno kompot! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po 4 latach od r...

źródło: comment_ZNgTrugLr8jw5rZ04bFvWJewPh80BMAG.jpg

Pobierz
  • 37
@Pimenista: nie z kręgosłupa, z "kolców" górnym talerza kości biodrowej i regeneracja trwa ok. 2-3 tygodni. Przy tej łatwiejszej i częstszej metodzie podaje sie tydzień wcześniej hormony, które wzmagają produkcję kom. macierzystych we krwi i pobiera metodą aferezy (różni się tylko tym, że pobierana krew jak w RCKiK wraca do twojego organizmu drugą ręką, ale po wyselekcjonowaniu kom.mac.
Tu masz screen z broszury z opisu pierwszej metosy - https://i.imgur.com/azu84xC.png
A tu
@Yog-Sothoth: jak zaznaczyłeś mailowo to mailowo, pewnie jak nie bedziesz odpowiadał to beda probować innej drogi kontaktu. Ale dla wygody dkmsu i szybkości reakcji, zadzwoń do nich i podając swój numer dawcy z karty albo jakichkolwiek danych osobowych uaktualnij te dane.

@VneoV: imho chyba wszystkiego się dowiedział w rozmowie telefonicznej, a sam nie wiedział czy chce o coś pytać, ogolnie jestem w pełni akceptujący wszelki postępowania jakie powiedzą, więc mi
@Jarzyna mialem dokladnie takie samo podejscie bylem mega zmotywowany. Stwierdzilem ze mnie kosztuje to tylko czas ktory musze na to poswieci co w.g mnie gdzie to ze go poswiecilem moze komus uratowac zycie nie jest na tyle istotne bym mial z jakiegos powodu zrezygnowac.
Samo przyjmowanie czynika wzrostu komorek we krwi nie jest takie straszne. Kosci moze i troche bola ( mnie bolaly plecy i klatka) ale nie jest to cos z