Wpis z mikrobloga

Czy Eloquent pozwala w prosty sposób stworzyć referencję do modelu? Doctrine coś takiego sprytnego robiło, że była metoda ->getReference($id); i ona zwracała takie jakby proxy.

Albo czy jest jakiś sposób na lazyloadowanie modelu w Eloquencie? Widzę, że relacje są domyślnie lazy loadowane, a sam model? Bo ::find($id) zwraca od razu dane, więc wnioskuję, że odpytuje bazę - nie potwierdzałem, ale z powietrza ich nie weźmie :P

#laravel #eloquent #php
anonim1133 - Czy Eloquent pozwala w prosty sposób stworzyć referencję do modelu? Doct...

źródło: comment_3oM5Ng2sTkohfD3ky2xdwPe43XembAHw.jpg

Pobierz
  • 4
@aso824: Mam model z relacjami, żeby zataczować coś do tej relacji, potrzeba mi modelu który tej relacji odpowiada (lub int który jest id tego modelu). Ładniej by było podawać mi modele zamiast intów, ale szkoda mi marnować odczytów bazy na to aby pobrać obiekt z którego użyję tylko id.

@anonim1133: Jeżeli to nie jest relacja wiele-do-wielu, to możesz zrobić po prostu $builder->where(...)->update('related_id', $destinationId); próbowałeś może stworzyć obiekt modelu, ustawić mu ID i ustawić mu relację? Wydaje mi się że powinno zadziałać, bo INSERT leci dopiero w momencie wykonania ->save()