Wpis z mikrobloga

Jaki serwer plików do użytku domowego wybrać?
Potrzebuję zrobić sobie jakieś rozwiązanie do backupu danych. Obecnie korzystam z kilku dysków na USB ale robi się to mało wygodne i nigdy nie wiem co jest na którym. Chciałbym to uporządkować i mieć w jednym miejscu.
Chciałbym mieć to skonfigurowane na 2x4TB w RAID1 (przy okazji jakie dyski do NAS są teraz polecane jeśli chodzi bezawaryjność)
Z funkcji, które by mi się przydały do automatyczny backup zdjęć z telefonu z Androidem (bo wiem, że nie będzie mi się chciało zgrywać ich ręcznie)
#nas #serwery #backup #komputery #it
  • 9
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xlukasz: ja mam synology ds216j i 2x2tb WD Red(jeden dysk na dane drugi to jego kopia), serwer używam do automatycznego backupu zdjęć z dropboxa, do tego mam zainstalowany photostation do przechowywania zdjęć z domowych komputerów no i videostation do oglądania filmów i domowych nagrań, plus fajna konfiguracja przez www.
  • Odpowiedz
@steemm: Jak mówisz o swoich dyskach, że jeden jest na dane a drugi to jego kopia to jest to jakieś inne rozwiązanie niż RAID 1?
Jak wygląda dostęp do danych przez internet (załóżmy, że wyjechałem do innego miasta i chciałbym pokazać zdjęcia, które mam na dyskach)
  • Odpowiedz
@xlukasz: musisz w opcjach serwera zezwolić na dostęp do dysku, wtedy z konta synology możesz utworzyć sobie link do szybkiego logowania
wygląda to tak:
https://twojanazwaużytkownika.de7.quickconnect.to/ wtedy podajesz na stronie dane logowania i masz swój serwer, ewentualnie we właściwościach danego folderu możesz zaznaczyć udostępnianie i wysłać komuś link który będzie aktywny np 24h
s.....m - @xlukasz: musisz w opcjach serwera zezwolić na dostęp do dysku, wtedy z kon...

źródło: comment_Q1iCxwfTHzYNAdLoryJeyu80GC6a2zyk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz