Wpis z mikrobloga

@KornixPL ja zamawiam u siebie w mieście od gościa który ma sklepik. Dzwonię rano, a po południu już mam część. On bierze z hurtowni, ale na pewno nie z inter cars, bo tam jest drogo. Jak się z nim będę widział to mogę podpytać.
@KornixPL: Iparts.
Za taki specyficzny zestaw filtrów z równie specyficznym olejem wyszło mi ponad 100 zł taniej w porównaniu do Inter.
Oczywiście każdy z elementów zamówienia był dostępny od ręki.
@ostoja: Allegro odpada głównie ze względu na brak dokładnej znajomości tematu. Poza tym kiedyś jak kupowałem cały zestaw części do C-MAX i wysłałem Januszowi VIN, model, silnik, moc to przesłał mi części do 1.8 TDCI zamiast do 1.6 TDCI i jak miałem robić zwrot to się rzucał, że jaktoto on szukał i wysłał, a że ja mam grata i nie pasujo to nie jego wina :P
@KornixPL: ja czasem sprawdzam numery części w jakimś legitnym serwisie i patrzę, czy na allegro nie można kupić ich taniej. Poza tym jak tam kupować, to też od sklepów.
@bidzej: Rozglądam się na razie za jakimś i na razie na sprawdzanie cen części mam katalog IC, później pewnie będę zamawiał rozrządy, klocki i inne.
Zapatruję się na citroena xsarę
@KornixPL: Pracowałem w IC ponad 5 lat. Marże mają kosmiczne, szczególnie dla detalistów, tylko dobra dostępność części ich ratuje. Zależy z jakiego regionu kraju jesteś. Hurtownie motoryzacyjne są dosyć mocno porozrzucane. Na pewno mogę polecić Auto Partner - tańszy od IC, a dostępność też dobra.