Wpis z mikrobloga

tylko że psychiatrzy sami ich do egzorcystów wysyłają


@kinlej: jeśli psychiatra mówi pacjentowi, że to nie choroba psychiczna tylko diabeł i odsyła go do księdza, to myślę, że powinien stracić prawo do wykonywania zawodu. Rozumiem, że może naprawdę nie wiedzieć, możliwe, że dopiero zaczyna swoją karierę, nauka również nie odkryła wszystkich chorób, ale na litość, jeśli człowiek zajmujący się jedną z dziedziny nauk zaczyna sugerować leczenie zabobonami, to brak słów.
jaka to jest nieodkryta choroba jak pacjent mówi nieznanymi językami i pluje gwoździami?


@kinlej: Choroba znana pod nazwą "pics or it didn't happen".

Nawet dając kredyt zaufania i zakładając, że coś takiego się stało, to:
a) Skąd wiadomo, że to "nieznane języki", a nie po prostu zwykłe brednie i majaki chorego człowieka?
b) Skąd wiadomo, że ktoś szurnięty sam tych gwoździ wcześniej nie zjadł?

Ale na razie nikt żadnego kredytu nie
@kinlej: uprzedził mnie @Szysznik. Skąd wiadomo, że pacjent mówi nieznanym nikomu językiem? Ba, bardzo często w kwestii opętań słyszy się, że osoba opętana zaczyna mówić płynnie po np. włosku. Skąd wiadomo, że są to pełne i bezbłędne zdania, a nie mieszanka przypadkowych słów, z których ponad połowa pewnie nie ma nic wspólnego z włoskim? Teraz gwoździe i inne niestworzone rzeczy. Czy istnieje chociaż jedno nagranie, na którym moglibyśmy zaobserwować przynajmniej
@fan_comy: @Campell: wypowiadacie sie na tematy o ktorych nie macie pojecia, tylko kierujecie sie tym co wam logika podpowiada, a w zyciu nie widzieliscie egzorcyzmu ani nie czytaliscie/slyszeliscie informacji z pierwszej reki. Nie chce mi sie po raz enty tu pisac szczegolow, ale wierzcie mi, ze swiat nie jest taki prosty i przede wszystkim poznany jak wam sie wydaje...
@looongier: A co mnie jakieś czary mary obchodzą? Tutsi albo Hutu też mogą sobie odprawiać rytuały i nie masz prawa powiedzieć że to bujdy bo przecież nigdy ich nie widziałeś, co Ty się tam znasz.
@looongier no tak bo to, że osoby chore zamiast profesjonalnej pomocy dostają batmana z krzyżem co się na nie wydziera i oblewa wodą jest okej tak? Egzorcyzm to efekt placebo. Change my mind.
@Campell: moj kumpel jest pomocnikiem egzorcysty i potwierdza w sumie wszystko co mozna przeczytac o egzorcyzmach. Dzieja sie wtedy dziwne rzeczy w stylu ze wszystkie obrazki spadaja albo ta osoba ma nadludzka sile, wypluwa gwoździe, mowi meskim glosem, lewitacje itd. Poza tym te osoby wariuja jak ktos sie przy nich zaczyna modlic, nawet jesli o tym nie wie, bo egzorcysta to robi bez jej wiedzy za sciana. Taka osobe moze opetac
@looongier pomocnik egzorcysty i wszystko jasne coś jak mit wojny w Wietnamie żaden żołnierz nie przyzna się, że imprezy też tam robiono a nie tylko umierano za kraj. Syndrom sekty czy coś. Zmartwie Cię byłem na egzorcyzmach w kościele kiedyś. Całkiem śmieszne, ale wole teatr tam ludzie lepiej grają i wcale nie próbują oszukać Ciebie byś wierzył w to co oni. Tak bo na tym polega wiara. Że się wierzy. A nie