Wpis z mikrobloga

Może chodzi tu tylko o wstępne poszukiwanie czyli analiza zdjęć satelitarnych pod względem występowania struktur geomorfologicznych charakterystycznych dla występowania danych złóż aczkolwiek czesto rzeźba powierzchni terenu ma się nijak do budowy wgłębnej. Sam nigdy nie slyszałem o tym aby dzięki satelitom udokumentowane zostały złoża np. surowców energetycznych (ropa,gaz). Skąd takie pytanie? Masz jakieś nowinki to się podziel proszę :-)
@PanArcheolog: z tego co pamiętam z zajęć z geochemii naftowej, jest pewna grupa złóż niekonwencjonalnych które można badać ze zdjęć satelitarnych, ale raczej tych specjalistycznych, dzięki którym można zaobserować opary weglowodorów nad zlożem. Zdarzają się takie sytuacje. Są tacy goście cona AGH co badają szczelność kawern solnych, w ktorych są trzymane polskie zapasy gazu, np. w Mogilnie. Miałem z nimi ćwiczenia. Biorą próbki powietrza z gleby, nastrzykują to do fiolek z
  • 1
@kuba1492 skorzystałem głównie z Wikipedii (poszukiwanie złóż) i z linków które tam są. Oprócz tego skorzystałem z gazety (teraz nie pamiętam), gdzie opisywano sejsmobusy na Podkarpaciu. Ten temat potraktowałem powierzchownie, gdyż głównym tematem prezentacji były śmieci kosmiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)