Wpis z mikrobloga

@aiwprton:

ranking ten polega na ilości publikacji naukowych wydanych przez uniwersytety. W Anglii np wiele uniwersytetów zebranych jest w jedną jednostkę pod której szyldem idą publikacje, gdzie u nas każda uczelnia publikuje pod siebie, dlatego tak to wygląda.


Trudno jest wytłumaczyć biedę polskich uczelni w ten sposób. Np. taki Oxford który jest na pierwszym miejscu, ma tylko dwa razy więcej pracowników naukowych od Uniwersytetu Warszawskiego.

A wiele angielskich uniwersytetów, które
  • Odpowiedz
szczerze mowiac ide o zaklad ze sylabus takiego oxfordu nie rozni sie az tak bardzo od tych na polskich lepszych polibudach


@aleroc: Przecież Polskie Polibudy to największe gówno na świecie, tam można iść tylko na matematykę (bo teoria) ale iść na IT, mecahtronikę, elektronikę czy jakieś materiałówki to trzeba nie mieć szacunku do siebie.
Chemia czy fizyka też.
  • Odpowiedz
ranking ten polega na ilości publikacji naukowych wydanych przez uniwersytety. W Anglii np wiele uniwersytetów zebranych jest w jedną jednostkę pod której szyldem idą publikacje, gdzie u nas każda uczelnia publikuje pod siebie, dlatego tak to wygląda.


@aiwprton: powielany milion razy jeden smutny argument. Prawda jest taka, że poziom Polskich uczelni wyższych to dno i wodorosty.
Kadra to emeryci pracujący za psie ochłapy, podręczniki i sprzęt z lat 60, notoryczne
  • Odpowiedz
@aleroc:

dostaje sie punkty min. za "multikulti" , "reputacje" uczelni i ogolnie duzo roznych bzdur


Jeśli przez "multikulti" rozumiesz liczbę studentów i pracowników z zagranicy, oraz uczestnictwo w międzynarodowych projektach badawcych, to faktycznie jest to w tym rankingu uwzględniane (po 2.5%).

\A gdyby nie te "bzdury", to polskie uczelnie wypadłyby jeszcze słabiej, np. dla UW to "multikulti" było kategorią gdzie dostał najwięcej punktów....
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@harakiri888: na UJ to się nawet ja dostalem, ale też myślę, że ta lista to ściema bez AGH i UW. Nawet łódzka filmówka ma niesamowitą reputację w swojej dziedzinie. Swoją drogą mam nadzieję, że ja tam jestem w jednej z tych 58 xD
  • Odpowiedz