Wpis z mikrobloga

Kupiłem niedawno #ps4, i nadrabiam exy.
Przy Uncharted 4 seria Tomb Raider to jest jednak dno, naprawdę nie wiem jak ludzie mogą zestawiać ze sobą te dwa tytuły.

Dopracowanie detali, fabuła, postacie, animacje, mechaniki i grafika w Uncharted to jest kilka półek wyżej.
Sugerowanie, że obie gry są na podobnym poziomie to jak nazywanie #!$%@? palcem, policzek wymierzony w Naughty Dog.
#gry #pcmasterrace #uncharted #tombraider
  • 15
@Nolongerhuman: Nie chcę być złośliwy ale Tomb Raidery wychodziły głównie na poprzednią generację a Uncharted 4 powstał jednak z myślą o PS4. Shadow of The Tomb Raider nie liczę bo to robiło jednak inne studio niż twórcy dwóch pierwszych części które były jednymi z bardziej udanych na poprzedniej generacji.
@Nolongerhuman: Kilka dni temu skończyłem TR 2013, gierka spoko, aktualnie ogrywam Rise of the TR i jest lepiej, a najnowsza część jeszcze czeka. Ogólnie dla mnie największym problemem są bezpłciowe postacie, poza Larą jest cienko. W Uncharted ta cała paczka na prawdę dobrze ze sobą grała, no i te małe otwarte obszary, których fanem nie jestem, tutaj wole liniowego Uncharteda, chociaż oni też coś takiego próbowali bodajże w dodatku.
@Nolongerhuman: TR 2013 jest zajebisty ale za stary by porównywać "postacie, animacje, mechaniki i grafika" (choć mechanik każdy TR ma więcej niż uncharted wiec nie wiem o czym mowa). Jest jednak liniówką (głównie) z duża ilością walki jak U.
Rise to gówno
Shadow jest metroidvanią, z ogromem grobowców-zagadek, 1/3 walki i ogromem znajdziek.

Wiec co tu porównywać? TR2013 jest tym samym gatunkiem ale za stara by mieć podejście do U4 (fabularnie,
@Naxster: Dobry post
TR2013 też mi się najbardzie podobał, ale to moim zdaniem też był raczej przeciętniak ze słabą fabułą i bardzo słabymi postaciami. Należałoby go zestawić z U3 w któreg niestety nie grałem, a które wyszło w 2011 roku.
też był raczej przeciętniak ze słabą fabułą


@Nolongerhuman: ja bym tu sprecyzował, bo fabuła to są w sumie dwie rzeczy - plot i story. Plot jest taki sobie, ot rozbicie na wyspie, tajemniczy kult, klątwa, walka z ożywieńcami. Po drodze jakieś katastrofy. Jak Indiana Jones tylko słabiej. Nieco.
Natomiast story dla mnie jest pierwszorzędny. Jak wspięcie się na szczyt góry, by potem przerażona Lara musiała wspinać się jeszcze na słup radiowy,
@Naxster: Szczerze to po tych 5 latach od premiery zapomniałem o rzeczach o których napisałeś, teraz te dwie najnowsze części wydają mi się jeszcze biedniejsze.
To co zapamiętałem z TR2013 to irytująca, mało wiarygodna Postać Larry Croft i jej towarzysze będący tylko tłem dla niej.
W U4 zapamiętałem wszystkie postaci, wszystkie były fantastyczne, cała gra to świetna przygoda, opowieść o przyjaźni braterskiej, konflikcie miedzy pogonią za marzeniami a statecznym życiu i
@Nolongerhuman: no tak, postaci zdecydowanie są lepsze w Uncharted. Lara w 2013 jest jeszcze dla mnie spoko, jasne w cutscence płacze nad bambim a potem w gameplayu zabija i skóruje 5 następnych, no ale Nathan jest w cutscenkach spoko gość, zawadiaka, a w gameplayu ma na rękach krew tysięcy ludzi, zabił więcej niż niektóre armie na świecie.
Ale nadal podobała mi się podróż Lary, jej zmiana od roztrzęsionej i szukającej tylko