Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, może pomożecie w wyborze samochodu i za czym warto się rozglądać? Tak w skrócie.
Fundusze – do 19.000zł
Co mnie interesuje: 5 drzwi, hatchback/coupe, zależy mi na tym by nie był mega długi. Automat ok.
Paliwo: Benzyna z możliwością instalacji LPG. Miesięcznie robię 1500-2000km. Kalkulator pokazuje szybki zwrot instalacji LPG.
Silnik: 1.6-2.0.
W sumie to tyle z najważniejszych rzeczy. Rozglądałem się za Hondą VIII i Fordem Focusem Mk2. Co myślicie? Mam na to około 4 miesiące, więc nigdzie mi się nie spieszy. Chyba, że jest coś wartego uwagi za kwotę ~23k to może pomyślimy i poczekam z zakupem. Jest tu jakiś spec?

#motoryzacja #samochody #bmw #ford #honda
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bentlej90: wszystko się nadaje, dlatego im większy silnik tym lepiej bo więcej się zwraca.

125i/130i najlepsze, rozważ leszcze e46 compact albo zwykłego sedana/touringa bo rozmiar nie zbyt wielki i tak.

(Nie wierzę że to powiedziałem xD)
honda Civic miałeś na myśli?


@b0Ls: tak

focus z gazem ok, o ile poprzedni właściciel nie żydził na instalacji i jest dobrze wyregulowana i raczej szedłbym w kierunku 2.0


@jempierozki: szukam właśnie samochodów bez instalacji bym mógł sam założyć. Dlaczego 2.0, najlepszy pod lpg?

wszystko się nadaje, dlatego im większy silnik tym lepiej bo więcej się zwraca.

130i najlepsze, rozważ leszcze e46 compact albo zwykłego sedana/touringa bo rozmiar nie zbyt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bentlej90: no to sedan. E46 to świetne auto, 330i znosi genialnie gaz i jest ekonomiczne koło 11-13l/100km przy spokojnej jeździe, 15-17 przy butowaniu. W tej cenie spokojnie dobrego sedama odnajdziesz (albo touringa, które mają taką samą długość) ( ͡ ͜ʖ ͡)