Wpis z mikrobloga

#leksykonrobactwa
Seria specjalna 1/31
Brak nazwy polskiej
(Goliathus Goliathus)

Czołem moje owadowe świry!
Wracam do was z nową serią, tym razem jednak będziemy omawiać tutaj ciekawe gatunki robactwa z całego świata. W gruncie rzeczy seria ma trwać miesiąc i być rozpędem dla właściwej serii na tagu, jednakowoż rynsztokowej formy literackiej nie zmieniam, bo i po co.

Goliathus, Goliat, Chad wśród owadów, czy też jak go nazywają w Afryce - Obiad, występuje na większej części Afryki środkowej(ta z lasami i sawannami), gdzie wesoło oddaje się #!$%@? owoców i soków z drzew.
Samiec dorasta do 11cm długości, co czyni go największym przedstawicieli scarabonidae na świecie, a jego polski odpowiednik Chruszczyca Złotawka tylko do 2.5cm. No #!$%@? gigant.
W locie wydaje on dźwięk podobny do eskadry śmigłowców bojowych, co stanowi niejako formę obrony przed zjedzeniem przez napastników, a jego larwa przekracza wielkością średnią długość ludzkiego penisa. Taką ciekawostka że świata owadów.
Gatunek ten można również często spotkać na ebayu jako element wystroju wnętrz - opariony w ramkę wygląda na ścianie jak 1000zł.

#chad #owady #heheszki #gruparatowaniapoziomu
Producent_CO2 - #LEKSYKONROBACTWA
Seria specjalna 1/31
Brak nazwy polskiej
(Goliathus...

źródło: comment_E3hma0ltmyjo6Zl73Fh3UOz8Aig7D330.jpg

Pobierz
  • 19
@Producent_CO2 Moim wujkiem jak byś siadł, to nie wiem czy byś wyszedł z 2 dni z domu, jakby zaczął nawijać o tych wszystkich owadach, to głowa mała, ma dość dużą kolekcję ok 3000 sztuk w gablotach, jego brat też jest zapalonym zbieraczem, ale motyli, miał kolekcję wartą ok 20k ale myszy się jakoś dostaly do tego no i tak