Wpis z mikrobloga

@lady_katarina: a ja za pierścionek zaręczynowy zapłaciłem całe 0 złotych. Bo jest on pamiątką która już 4 pokolenie jest używana, wymieniłem tylko sam kamień w oczku i go zmniejszyłem na odpowiedni rozmiar (u normalnego jubilera, nie w jakimś Kruku gdzie drą za to 10x więcej niż powinni)

I powiedziała tak, zresztą mam taki związek że po prostu nie ma możliwości by powiedziała nie. Jak macie jakąkolwiek wątpliwość co do tego
  • Odpowiedz
@lady_katarina:

1) Próba 585 to standard jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe. Najpraktyczniejsze rozwiązanie. Poza tym ciężko znaleźć coś wyższej próby w sieciówkach. Pytałem o to u lokalnych jubilerów, mówili że bardzo rzadko stosują wyższe.

2) Pierścionek ze zdjęcia jest typu "wielokamieniowy". W przypadku takiej ilości diamentów i ich bardzo małym rozmiarze, barwa, szlif, czystość mają małe znaczenie. Nie widziałem żadnego pierścionka w tym stylu, który miałby lepszą
  • Odpowiedz
Do tego klasa czystości diamentów P1-P2 czy najniższa gdzie gołym okiem widać skazy xD U normalnego jubilera ponad 10x taniej niż w apartach czy innych krukach, no ale zwykły jubiler nie płaci 5k zł za metr powierzchni sklepu w ktorym dziennie jest srednio 1 kupujacy. Zanim kupicie biżuterię w galerii, odwiedzicie lokalnych rzemieślników, a bedziecie zaskoczeni.


@Nivele: Zrobiłem tak z obrączkami i zapłaciłem 3-4 razy mniej za taki sam wzór
  • Odpowiedz
@lady_katarina: mialem w pracy panne, z bogatego domu, ktora nosila przy sobie certyfikat autentycznosci... torby majkel kors. juz pomijam fakt kupowania rzeczy od takiego 'projektanta' a'la faszyn from raszyn, ale samo to noszenie wydruku ze soba za kazdym razem mnie mocno zastanawialo. taka torbeka szyta w chinach? Co to ma za wartosc? Wie ktos moze?
  • Odpowiedz
Diamenty, diamenty, diamenty... Blee.... ileż można? Na szczęście moja luba miała podobne podejście i kupiłem jej bardzo elegancki pierścionek z rubinami. Dałem za niego lekko ponad 2k. Nie wiem nawet ile kosztują te diamenty, ale pewnie za tyle kupiłbym byle g---o, takie same jak wszystkie inne. Wolałem jej dać coś, co serio mi się podoba (i jej, obserwując z dużym wyprzedzeniem na co zwraca uwagę).
  • Odpowiedz