Wpis z mikrobloga

Mirki byłem dzisiaj u wulkanizatora zapytać o cenę opon zimowych 235/45 R18. Z tego co sprawdzałem na oponeo to koszt jednej lepszej opony to 500-600zł, natomiast wulkanista zażyczył sobie 1000 zł/szt argumentując tym że na rynku ta sama opona może być różnej jakości. Najlepsze dostają producenci, trochę gorsze serwisy autoryzowane takie jako on a najgorsze trafiają na wolny rynek. Mamy tu do czynienie ze światowym spiskiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy po prostu wulkanizator okazał się Januszem próbującym mnie wydymać
#opony #motoryzacja
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpalaczBenzyny: z IC, Handlopexami itp jest jeszcze taki problem, że większość ich sprzedaży leci dalej na b2b do warsztatów i wulkanizacji. Więc tak naprawdę opony sprzedane przez nich są ujęte dwa razy w statystyce.

Ps coś podobno w Oponeo się dzieje ;)
  • Odpowiedz
@xspeditor: @SpalaczBenzyny: hej Panowie,
jako że wydaje się że coś tam wiecie o kapciach to powiedzcie mi jakie miesiące są najlepsze na zakup letnich i zimowych żeby nie przepłacać?
np. w marcu zimowe a w październiku letnie?

no i czy te oznaczenia UE są coś warte? testy adac? tuv? bo w autobild raczej oszukujo
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: hm może teraz jeszcze jakieś stare modele są wypychane z magazynów w hurtowniach więc coś kupisz. Ja już w tym tygodniu zaczynam rozwożenie opon letnich z magazynów centralnych w EU

Co do etykietki na oponie, to Ci więksi producenci piszą tam prawdę, a Ci mniejsi oraz spoza EU już niekoniecznie ;)
  • Odpowiedz