Wpis z mikrobloga

Mirki byłem dzisiaj u wulkanizatora zapytać o cenę opon zimowych 235/45 R18. Z tego co sprawdzałem na oponeo to koszt jednej lepszej opony to 500-600zł, natomiast wulkanista zażyczył sobie 1000 zł/szt argumentując tym że na rynku ta sama opona może być różnej jakości. Najlepsze dostają producenci, trochę gorsze serwisy autoryzowane takie jako on a najgorsze trafiają na wolny rynek. Mamy tu do czynienie ze światowym spiskiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy po prostu wulkanizator okazał się Januszem próbującym mnie wydymać
#opony #motoryzacja
  • 31
@SpalaczBenzyny: Czyli na rynku może występować opona pod tą samą nazwą ale z różnymi parametrami? Mówisz o różnicy w cenie około 5-10%. Ja pytałem w jednym z punktów "Premio" to ta różnica w porównaniu do ceneo wynosiła raczej 60% więcej.
@SpalaczBenzyny: nie tradycyjnie, ale specjalnie dla CIebie wypytałem znajomych handlarzy opon dla których świadczę usługi. osoby które łącznie sprzedały z 5 milionow opon w 2018 w całej Europie, oraz bliskiej Azji nigdy o tym nie słyszały. Owszem producenci dostarczają opony bezpośrednio do fabry, ale nawet jakby były one inne to i tak nigdy nie miał byś możłliwości ich zakupu potem. Tak Ci tylko podpowiem żę kurierami dostarczam opony do kilkunastu salonów
@SpalaczBenzyny: szef od opon w IC kupuje od moich klientów ;)

Generalnie to jest taka trochę bajeczka dla blogerów i działu PR. Trochę podobnie jak z tymi olejami ;)

Tak do marek premium dostarczam do aso opony, małe ilości zazwyczaj. Po 30/40 sztuk jednorazowo