Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady odnośnie programowania.
Mam już prawie 30 lat na karku. Z wykształcenia inż. bud., pracujący w zawodzie już 5 lat, od zakończenia studiów.
Lubię matematykę, logiczne myślenie. Na studiach nie byłem z tych obiboków, raczej przeciwnie. Ostatnio co raz bardziej wkurza mnie moja branża i wszystkie jej minusy. Powoduje to, że poważnie myślę nad zmianą branży. Poważnie zastanawiam się nad przygodą z programowaniem. Nie mam zbyt dużego doświadczenia, więc czeka mnie sporo poświęconego czasu na naukę. Liczę się z tym. Dodatkowo nie bardzo mogę zmienić miejsce zamieszkania (byłe miasto wojewódzkie ok. 55k ludności), więc liczę na pracę zdalną/zlecenia.
Jak myślicie, jest szansa dla mnie? Od czego zacząć? Polecacie jakieś kursy?
Jestem typowo umysłem ścisłym, uwielbiam matematykę, logikę. Zdaje sobie sprawę, że czeka mnie sporo poświęconego czasu na naukę i rozkręcenie pracy.
#programowanie #kariera #zmianabranzy #praca #pracait #pracabaza #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
@wacetob: Gddybys napisał to 5 lat temu, byłoby OK. Teraz musisz ogarnąć szereg technologii, żeby być konkurencyjnym juz na starcie.

1. Nikt nie da Ci pracy zdalnej na pozycji juniora. Zapomnij.
2. Musisz zdecydować co chcesz robic, ale bez wzgledu na to musisz na wczoraj znac: git, github, docker, OOP, TDD, jeden popularny jezyk.
@wacetob praca zdalna w twoim przypadku odpada, to dla tych co moją już solidne doświadczenie w branży. Ty musisz się wkręcić do jakieś firmy, przy innych osobach nabędziesz doświadczenia i innych umiejętności czego praca zdalna nigdy nie da. Na początku nie oczekuj jakieś wielkiej kasy. O ile się zdecydujesz ;)