Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dylemat. Mój stary smartphone już ledwo ciągnie i potrzebuję kupić nowy. Mam już powoli dość #android, ale postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę, bo później w 2019 zamierzam złapać jakiegoś smartwatch'a (pewnie Ticwatch/Fossil).

Jaki telefon polecacie w budżecie +/- 3k? #xiaomi #oneplus #samsung czy coś innego? Bardzo jara mnie Google Pixel, ale jest trochę za drogi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@morele_net @x-kom pomożecie?
  • 13
@Danicen: Nie robię za często zdjęć, bo od tego mam lustrzankę, ale fajnie jakby miał przyzwoity aparat (jakiś tryb manualny też byłby spoko). Tak naprawdę zależy mi na wydajności/szybkości działania i pamięci.
@Sicnot: Zależy czego oczekujesz od telefonu. Do 3 tysięcy masz o dziwo dosyć duży wybór.

Trochę się rozpisałem poniżej ale w skrócie to tak: wszystkie wymienione niżej telefony są bardzo dobre jeżeli chodzi o prędkość działania, czas działania na baterii i aparat. Są małe różnice, napisałem o nich niżej ale warto też przeczytać porządna recenzję np. na GSMArena.

Jak chcesz wejście 3.5mm jack to tylko S9 je ma. Ewentualnie OnePlus 6
@Cleru98 o kurde, wielkie dzięki! Właśnie zainteresowałem się OnePlus'em, ale czy przypadkiem 6 nie jest lepszym wyborem niż 6T? Tak mi przynajmniej wychodzi na versusie.
@Sicnot: miałem OP5, aktualnie siedzę służbowo na S9+, którego się pozbywam z uwagi na zmianę pracy i właśnie zamówiłem wczoraj OP6t, mimo, że mogłem mieć za te same pieniądze s9+ nawet w wersji 256GB. Dla mnie nie ma lepszego androida od tego co oferuje OP, wszystko tak intuicyjne i minimalistyczne (co uwielbiam).
Dlaczego niby 6 lepsza? Co prawda ma 3.5mm jack ale i tak coraz więcej używa się słuchawek BT, w
@Sicnot weź Galaxy Note 9, to obecnie najlepszy telefon na rynku. Na olx spokojnie znajdziesz za tyle nowke sztukę z 2letnia gwarancja
@Sicnot: Nie ma co patrzeć na versusa, tam takie czysto techniczne porównanie :P Ogólnie jeżeli nie boisz się zamówić np z Chin to można wziąć oneplus 6, zaoszczędzić prawie 1000zł i mieć prawie to samo, ale jeżeli chcesz kupować u nas(lub jak ja polecam z Niemiec, dokładniej amazon), lub na stronie producenta, to różnica w cenie jest na tyle mała że zdecydowanie bardziej warto zamówić OP6T. Ogólnie trzy różnice są, mianowicie
@Sicnot: Małe porównanie OnePlus 6 Vs 6T:

Plusy za OP6:
Czytnik z z tyłu działa szybciej od tego w ekranie w 6T
3.5mm Jack
Tańszy
Kupując z gearbest czy innego sklepu masz tylko 1 rok gwarancji producenta - czyli naprawa zależnie od decyzji producenta

Plusy za OP6T
Czytnik z przodu jest w wygodniejszym miejscu
Większa bateria (niewiele)
Mniejsze wcięcie u góry (teardrop notch)
Kamera troszkę lepsza ale to kwestia updatu, który