Wpis z mikrobloga

@8Dawid88: Nie ma czegoś takiego kak certyfikaty barberskie, jest zawód fryzjera męskiego. Z racji, że w naszym kraju nie obowiązuje obowiązek posiadania wykształcenia w danych zawodach, nie są wymagane certyfikaty zezwalające na wykonywanie tychże usług, stąd wysyp szkółek barberskich, które stricte nimi nie są, bo do przeprowadzenia szkolenia jest potrzebny papier mistrza w danym zawodzie, po takim szkoleniu zdaje się egzamin czeladniczy i po 5 latach można podchodzić do egzaminu mistrzowskiego.
@chanoja: @8Dawid88: Dokładnie jak pisze mirek wyżej...
Po pierwsze w Polsce nie ma szkół barberskich. Niestety te górnolotnie nazywane szkolenia barberskie prowadzone są często przez zwykłych fryzjerów, którzy prawdziwą szkołę barberską widzieli wyłącznie na obrazku a jeszcze tydzień wcześniej tworzyli piętrowe upięcia ślubne.
Członkowie naszej ekipy ukończyli 1,5 roczną szkołę barberską w Irlandii. Tam jest to formalnie znacznie lepiej poukładane niż u nas w kraju.

Generalnie umiejętności możesz szlifować wszelkimi
@chanoja: @BarbershopGentleman: żadna to filozofia przyciąć brodę, czy obciąć kogoś ...... teraz jest taki sprzęt, że wystarczy mi jeden film pokazowy/zdjęcie i skopiuję fryzurę ..... nie jestem fryzjerem (mówię tu o fryzjerstwie męskim)
Gadanie,że trzeba kończyć jakieś kursy mistrzowskie.... bujda i te ceny usług u barberów....... kosmos, taki sam efekt uzyskam u jakiejś młodej Grażyny w salonie za 15 zł. Tylko nie powiem później, że byłem u barbera i nie
@wop321: gorzej jak przyjdzie ktoś i trzeba będzie zrobić coś z niczego, albo tak przystrzyc zarost, żeby z niesymetrycznej gęby zrobić przystojnego faceta. No i kwestia stopniowania włosów, na tym wykłada się każdy domorosły "barber".
@wop321: To ja Cię zapraszam do naszego salonu, gwarantuję Ci sprzęt z najwyższej półki i tyle filmików pokazowych ile masz ochotę... Zabierz ze sobą modela, na którym zaprezentujesz swoje umiejętności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A po wszystkim wrzucimy fotorelację Twojego dzieła. Jeśli zostanie obiektywnie ocenione jako zbliżone do oryginału - stawiam dużą flaszkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spongebob_2003: znajdź szkołę wieczorową, oni mają ogarnięte salony z praktykami. Zrób czeladnika i mozolnie nabieraj wprawy aż zrozumiesz o co chodzi w obcinaniu włosów. Trochę schodzi, ale jak nie zrozumiesz co do czego i kiedy użyć, to nie zrobisz dobrej fryzury, wszystkie będą tylko poprawne mniej lub bardziej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spongebob_2003: podstawy są takie same dla damskiego i męskiego. Określanie kształtu, dobór do rodzaju włosa i jego właściwości fizycznych. Poza tym nauczą Cię podstaw obsługi klienta, czego nie uczą na kursach, a to jest podstawa przy pracy z ludźmi.