Wpis z mikrobloga

@sanglier: taki #!$%@? jak chociaż grosz ode mnie zobaczą. Każda dodatkowa złotówka wydana na jakiekolwiek programy "państwowe" to złotówka zmarnowana, której już nigdy nie odzyskasz. PPK ma służyć do łatania bieżącego deficitu budżetowego, za który każdy jeden ze #!$%@?ów zasiadających w parlamencie powinien siedzieć.
  • Odpowiedz
Na razie trochę zajmie zanim moja firma trafi pod ten projekt:
Do Planów firmy będą wchodziły etapami.
- W pierwszej kolejności od 1 lipca do 30 września 2019 r. przystąpią przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób.
- Od 1 stycznia do 31 marca 2020 r. w firmy z załogą 50-250 osób.
- Następnie przedsiębiorstwa, w których pracuje co najmniej 20 osób - od 1 lipca do 30 września 2020 r.
- Na
  • Odpowiedz
@sanglier: tak, tyle że od lipca 2020.

@znikam5: jeśli twoja firma zatrudnia mniej niż 250 osób, to nie masz problemu nie dotyczy cie to. Jeśli zatrudnia 250 i więcej, musisz złożyć pisemko w kadrach.
  • Odpowiedz
@sanglier: Odpowiem trochę przewrotnie, bo pytaniem.

Podaj przykład rządowego projektu, który przyniósł korzyści całemu społeczeństwu?

Z takich ostatnich to polecam wziąć pod uwagę, że już było coś takiego jak towarzystwa emerytalne.
  • Odpowiedz
@sanglier: nawet nie wiem szczerze mówiąc. W 2008 jak zaczynałem pracę to zapisywałem sie do OFE to pamiętam, ale potem nie było mnie troche w kraju, przestałem to śledzić, i teraz w sumie nie wiem co sie z tym stało ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz