Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć przygodę z #programowanie i #naukaprogramowania
Nie wiem tylko jakiego języka się uczyć.
Mój kumpel, który jest programistą powiedział, że powinienem spróbować różnych i dał mi na zawsze trochę książek tematycznych abym się pouczył.
Niezły początek biblioteki.
Najbardziej kuszą te gry ale może to jest trudne?
Dajcie znać jakie jest Wasze zdanie!
#programowanie #komputery #informatycy #informatyk #ksiazkikomputerowe #informatyka
UZNANIE-2863-PLN - Chciałbym zacząć przygodę z #programowanie i #naukaprogramowania
...

źródło: comment_cSiryAVaRlXViA2KFtJqP9isJjhx4dcr.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@UZNANIE-2863-PLN: wszystkie te książki mają już raczej wartość historyczną, jak jesteś zielony to zacznij od pythona, prosty i bardzo funkcjonalny język, praktycznie wszystko czego ci potrzeba jest na sieci, tylko znać angielski i umieć posługiwać się googlem
  • Odpowiedz
Nie wiem tylko jakiego języka się uczyć.


@UZNANIE-2863-PLN: było pierdyliard takich pytań. Szukaj, bo był odpowiedzi. Szukanie to podstawowa umiejętność programisty.

powiedział, że powinienem spróbować różnych


@UZNANIE-2863-PLN: ma rację.

dał mi na zawsze trochę książek tematycznych


@UZNANIE-2863-PLN: fajnie, ale są dosyć stare.

Te książki po kolei:
- PHP. W PHP nie pisze się gier (no chyba, że jakieś przeglądarkowe, tekstowe, ale to 15 lat temu). Teraz się tak nie
  • Odpowiedz
angielski to pierwszy język do nauki, reszta później


@Koliat: e tam takie gadanie. Owszem podstawy trzeba mieć, żeby szukać odpowiedzi na stackoverflow. Ale do pracy nie jest niezbędny wysoki poziom. Nawet książki do języków/frameworków są po polsku.

Chyba, że ktoś chce pracować zdalnie w USA albo dla firmy, która jest tylko zagraniczna. Tak samo jak w każdym zawodzie.

Tylko sami na siebie bata robicie. We Francji czy Niemczech jakoś nie mają
  • Odpowiedz
@UZNANIE-2863-PLN: a najlepiej pojechać dwoma sciezkami - webdev (html->css->JS) + python, bazy danych, git, shell linuxowy ... Do tego polecam zainstalować sobie virtulaboxa z linuxem i tam ćwiczyć swoje umiejętności, w zalezności od tego co konkretnie cię interesuje, ale linuxa zawsze warto znać, poza tym dla developera to bardzo przyjemny system. Coś więcej to wołaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mk321: w każdym międzynarodowym korpo, czy to mała czy duża firma angielski jest podstawą do komunikacji. Nie mówiłem też o bardzo wysokim poziomie, ale takim który pozwoli że zrozumieniem i bez trudu czytać branżowe blogi, dokumentację i inne. Dotychczas pracowałem dla duńskich firm i w Danii nawet Panie bufetowe maja lepszy angielski niż niektórzy studenci dzisiaj. 95% znanego internetu jest po angielsku - pewnie drugie tyle jest w Chinach ale tego
  • Odpowiedz
@Koliat: nieprawda, że podstawą komunikacji jest angielski. W polskich zespołach, w polskich firmach, w międzynarodowych korpo (ale nie pochodzenia zagranicznego) podstawą komunikacji jest język polski. Angielski jest podstawą komunikacji z zagranicznymi klientami (co wcale nie oznacza, że pracujący dla niego zespół developerów musi komunikować się po angielsku) oraz na wyższym poziomie w międzynarodowych korpo pochodzenia zagranicznego (nikt nie każe developerom w polskim oddziale mówić po angielsku).

Ludzie który pracują za granicą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: dalej, nigdzie nie mówiłem że trzeba wysokiego poziomu ale jakiś musi być. Nie zdarzyło mi się jeszcze pracować w polskich firmach - jeszcze przede mną taka przygoda.

Pracowałem do tej pory w takich firmach gdzie podstawa był angielski i taka jest moja perspektywa - a że po pracy dużo się uczę samodzielnie to z technologii które mnie interesują nie ma wielu dobrych polskich źródeł, wszystkie są po angielsku.

Do kompleksów
  • Odpowiedz