Wpis z mikrobloga

Mircy z #konin, muszę zrobić #chwalesie. Razem z żonką otworzyliśmy tydzień temu małą cukiernię-kawiarenkę na Niesłuszu (konkretniej ul. Matejki 18B). Nazywa się "Lena Piecze". Mamy robione na miejscu domowe wypieki - ciasta, babeczki, ale też torty na zamówienie i inne słodkości. Można usiąść, zjeść coś słodkiego i wypić pyszną kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli ktoś jest z okolicy to zapraszamy (dzisiaj jesteśmy otwarci do 20:00), na hasło "usuń konto" będzie kawa do ciasta gratis ( ͡ ͜ʖ ͡). Poniżej pic rel.

Edit: Skoro kawa za darmo to dodaję tag #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz maver - Mircy z #konin, muszę zrobić #chwalesie. Razem z żonką otworzyliśmy tydzień t...
źródło: comment_OW5JGXaxyLi0lflrVA3Rx3BpVkHfrw6U.jpg
  • 83
@qhardyq: Najpierw był potrzebny projekt technologiczny, opracowywały to jakieś babki z konkretnymi uprawnieniami. Wg tego projektu musieliśmy zrobić remont lokalu. Potem poszło zgłoszenie do sanepidu i babki przyszły, zajrzały w każdy kąt, powiedziały co im się nie podoba, musieliśmy te rzeczy poprawić (rzeczy w stylu "ta lodówka powinna stać na magazynie zamiast na produkcji" albo "trzeba zrobić przepust wentylacyjny pomiędzy dwoma pomieszczeniami które już mają wentylację, bo tak"), dostarczyć im zdjęcia
@arturccc: Haha, coś w tym jest, wszystko robimy z własnych środków więc nie stać nas jeszcze na wypasione nowoczesne witryny chłodnicze, ale jak już zarobimy miliony na ciastach to pierwsze co to włożymy pieniądze w lepszy wystrój :).


Powiedziałbym ani się waż. Zajebisty wystrój jak za czasów mojej młodości. Ale nie jestem z Konina. Nawet nie mam blisko...
@maver: Zatrudnij chociazby jakas studentke niech Ci wnetrze robi, bo juz nie chodzi o to ze materialy sa tanie, to do zrozumienia nikt nie zaczyna z milionami zeby miec od razu wypas sprzet itd. Ale cholera to jest tak kiczowate ze brakuje tylko porcelanowych lalek i figurek slonikow porozstawianych na polkach. Ta polka po lewej to jest koszmar, jakies platsikowe kwiatki, kulki wstazki no nasrac tylko jeszcze ;) Wybacz ze dosadnie,
trochę PRL ale powodzenia, ważne żeby wypieki były dobre!


@arturccc: @maver: W sumie to byłby niezły pomysł, zrobić całą cukiernię w klimacie prl. Wuzetka obowiązkowo xd
A sam lokal imo wygląda całkiem ładnie. Nie zapomnijcie włączyć jakiejś muzyki czy coś bo jako klienta nic mnie bardziej nie odwodzi od pomysłu jedzenia na miejscu niż to, że sprzedawca się może przysłuchiwać każdemu słowu xd