Wpis z mikrobloga

Potwierdzam. Polska jest droga. Oczywiście Norwegia jest droższa, ale wiele artykułów kosztuje podobnie lub niewiele drożej. Wczoraj kupiony chleb w Warszawie, taki 700gr ze średniej półki - 9.20 pln - ile to w koronach? 20NOK?
Dodatkowo w PL produkty sa gorszej jakosci.
@PMV_Norway: rozumiem, w sumie jestem w stanie w to uwierzyć, pamiętam mój były różowy kupował sobie elektronikę jak tam mieszkała, po odliczeniu podatku wychodziło jej taniej niż u nas ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nieludzki666: w Norwegii, jak pamiętam, średniej klasy chleb z marketu kosztuje ok. 30NOK, a z piekarnii - nie wiem. Dowolny chleb około 20NOK, no chyba, że imigrancki przysmak Kniepp za 7NOK :p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@24-Sto: Piekarnia Grzybki. To nie jest najdroższy chleb. Oczywiście jeśli nie zwracasz uwagi na to co jesz to możesz kupować najtańszy w Biedronce (ile kosztuje?).

@nieludzki666: nie wiem, nie jem pieczywa :) ale pewnie ze 2 PLN.
Nie słuchajcie go albowiem nie wie co rzecze :D Pewne rzeczy są w porównywalnych cenach (np elektronika), ale już żarcie jest 3x droższe w No, ja tam uwielbiam do Polski jeździć i sobie trochę kasy wydać, idę do dobrej burgerowni w No to zostawiam 1500nok na 3os, w Polsce za to samo płacę 150zł. Tak samo części samochodowe, usługi itp, w PL wszystko jest 3-5x tańsze :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RedBaron: nie napisałem, że są tańsze a zbliżone cenowo. Przed wyjazdem tankowalem paliwo po 14NOK I to nie całe, co jest rownowarte ok 6pln. Paliwo widziałem po 5zl niby taniej... Ale siła nabywca w PL jest niższa więc drożej. Garnki, czy jakieś patelnie, wszystko w zbliżonych cenach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stashqo: hola hola, piszę że są rzeczy za które musisz zapłacić porównywalne. Nie przeze, że żarcie w PL jest droższe czy w tej samej cenie. Zauważam, że Polska przestaje być tanim krajem. Zwłaszcza dla osób w niej żyjących.
A co do warsztatów, w piątek zostawiłem 2.5k za wymiany płynów w aucie. Co jest relatywnie tańsze tutaj