Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@michallo3:

z grubej rury zapodac "dobry wieczór poproszę peperoni", choć jest to chyba na miejscu

@michallo3: no właśnie po tym jak sam pracowałem w pizzeri zacząłem tak mówić. Wyobraź sobie że odbierasz pięćdziesiąty telefon w ciągu dnia i dialog:
Ja: pizzeria x proszę
Ktoś: dzień dobry chciałem zamówić pizzę.
Potem cisza bo ja oczekuje na zamówienie, a ten ktoś czeka na to aż zapytam jaką pizzę on chce zamówić.
@michallo3 Chyba wiem o co Ci chodzi, bo u mnie nie ważne czy zaczynasz od "Dzień dobry, chciałbym złożyć zamówienie" czy od "Dzień dobry, dwie duże pepperoni na ul. Wykopową" to Pani i tak jak robot leci ze swoimi formułkami xD
@michallo3: Masz leki społeczne? Stresujesz się dzwoniąc do pizzeri? Analizujesz każdy możliwy scenariusz rozmowy przed jej wykonaniem? NIe przejmuj się. Specjalnie dla takich przegrywów jak ty powstał pizzaportal.pl . Jak niechcesz rozmawiac z dostawca, to mozesz zaplacic przelewem i poprosic o zostawienie jedzenia na ziemi przez drzwiami. Sam korzystam, pozdrawiam i polecam.

@PizzaPortal dajcie mnie 10 zł rabatu
dobry wieczór, chciałbym zamówić pizze"


@michallo3: pracowałem w pizzerii, zawsze mnie #!$%@?ło jak ktoś mówił "DZIEŃ DOBRY CHCIAŁBYM ZAMOWIĆ PIZZE", ale też się zastanawiałem co można by powiedzieć w takim przypadku.

Ale raz ktoś zadzwonił i powiedział że chciałby bigos, a jak powiedziałem że mamy tylko pizze to powiedział, że też może być xD
@Lapidarny: sam tak mówię. Kiedyś chciałem od razu składać zamówienie, ale i tak mi przerywają i lecą według jakiegoś swojego schematu "telefon, adres, słucham zamówienia", więc się dostosowałem ¯\_(ツ)_/¯

choć to pewnie wynika z mojej fobii społecznej i niechęci do rozmowy przez telefon


@kubson93: raczej tak. Po co mam zamawiać przez internet, jeżeli przez telefon zrobię to szybciej i wygodniej?
@michallo3 rób tak jak ja, zamawiam tylko z jednej pizzeri to jak widzą mój numer..
Dzień dobry albo dobry wieczora, z tej strony slawek poproszę taka i taka na tą godzinę, albo poproszę z odbiorem osobistym. ( Akurat mam do pizzeri 4min z buta wystarczy przejdę ulicę)
Dziękuję