Wpis z mikrobloga

Takie pytanie, czy jest jakiś rzeczywisty powód dlaczego w #keepass domyślnie ustawione jest generowanie haseł jedynie z liter i cyfr ? Oczywiście wiem, że jest możliwość ustawienia w generatorze znaków szczególnych. Ale zastanowiło mnie to, bo na stronie random.org w ich generatorze haseł w ogóle nie ma takich opcji a limit znaków to 24. Ustawiane jest to domyślnie w ten sposób, bo jest to wystarczające zabezpieczenie czy może po to że w domyśle użytkownik powinien to hasło łatwo zapamiętać ?
#kryptografia #informatyka #hacking
  • 3
@pfd3: Może po prostu domyślne ustawienia są bardziej dla szarego użytkownika, więc generowanie z liter i cyfr jest wystarczające, a jak ktoś wie o co chodzi to poprawi te ustawienia dla większego bezpieczeństwa?
@supra107: No właśnie to mnie zastanawia. Bo taki keepass jest raczej zaprojektowany jako przechowalnia haseł z możliwością generowania, więc skoro hasło i tak będzie raczej kopiowane to co za różnica dać tam znaki szczególne. W taki sposób zwykły użytkownik który raczej klika w generowanie jest wciąż bardziej narażony. Chyba że to taka cicha aluzja że nawet randomizer nie pomoże jeśli samemu się nie myśli, i że za wiedze się płaci a