Wpis z mikrobloga

Korzystał ktoś z takiego tunera DVBT na USB?
Kupiłem to w Chinach pod kątem przerobienia go do łączności z satelitą pogodowym, ale przed modem chciałbym zobaczyć jak ściąga normalną TV czy odtwarza stacje radiowe.
W zestawie jest program BlazeVideo HDTV, wykrywa urządzenie ale nie pokazuje zasięgu i siły sygnału.
Nie wiem czy w ogóle da radę ściągnąć coś tą małą antenką, nie wiem też czego potrzebuję do odebrania sygnału.
Może istnieje software, który zacznie skanować częstotliwości pokazując jakiś wykres, żeby dało się namierzyć najmocniejszy/jakikolwiek sygnał?
#telewizja #komputery #dvbt #pytanie
Pobierz I-____-I - Korzystał ktoś z takiego tunera DVBT na USB? 
Kupiłem to w Chinach pod ką...
źródło: comment_it0OnUBosYjWvaHJLqBXukbaNC0JRj32.jpg
  • 3
Z dokładnie takiego nie, ale mam teraz pod prądem w dwóch różnych maszynach dwa podobne. W skrócie - czułość nie jest najlepsza, ale coś tam czuje. Tylko że antena koniecznie jakaś inna. Na tym małym czymś to nie słychać nawet mocnych sygnałów.

Znaczy nie wiem jak TV, bo używam jako SDRa. Jednym nasł#!$%@?ę samolotów na ADSB a drugim pasma 40m amatorskiego, ale do tego mam konwerter zrobiony, który przesuwa sygnał w górę,
@I-____-I: Mam coś podobnego. Używam oprogramowania TotalMedia. Co do odbioru i czułości anteny, to niestety trzeba popróbować w różnych ustawieniach. W moim przypadku, np. nie ma rejestruje sygnału jak antena jest ustawiona pionowo. Musi być poziomo - mam ją przypiętą do pionowej ścianki kaloryfera :-) Poza tym, jak mieszkach gdzieś na zadupiu lub akurat twoja lokalizacja jest mocna "ekranowana" przez przeszkody tłumiące sygnał, to będzie on słabszy - może być tylko