Wpis z mikrobloga

Pewnego sortu wizualizacja kompresji audio poprzez slow-scan television (SSTV). Użyłem programu MMSSTV aby zamienić obrazek tego Mitsubishi Eclipse na transmisję SSTV, a następnie zapisałem w paru formatach, a następnie ponownie odczytałem używając tego samego programu. W ten sposób można mniej więcej zilustrować stratność kompresji audio. Należy zaznaczyć że poprzez konwersję obrazu na transmisję SSTV traci się ostrość obrazu, nawet przy bezstratnych formatach (.flac, .wav). Przykład z napisem (Original) jest zrzutem ekranu z programu MMSSTV, gdzie reszta jest odczytem odtwarzanego dźwięku.

Tutaj link do czystego pliku .png bez kompresji .jpg którą narzuca Wykop: https://i.imgur.com/Ryw6pnm.png

#ciekawostki #technologia #informatyka #komputery
źródło: comment_s6Jhpb9INkya1yWeroOq0NFRHTweoRfO.jpg
  • 8
@Young_Gr0baZ: SSTV jest ciekawą sprawą, przesyłanie obrazu poprzez fale dźwiękowe. Było to kiedyś używane przez sowietów i amerykanów podczas początków eksploracji kosmosu, i nadal jest to używane przez radiowców-amatorów. Jest to również świetny sposób na sprytny przesył obrazów przez Internet. Jedni usłyszą tylko dziwne piski, a drudzy zobaczą pewien obraz. :)