Wpis z mikrobloga

#drony #quadcopter #dji #spark

Mam dwie opcje zakupu sparka:

1. Dron + kontroler + 2 aku + 2 śmigła zapasowe. Gwarancja do kwietnia 2020r, cykl baterii po 16. Cena finalna 1250 zł. Gościu kupił na wakacje, jest ryzyko, że ostatnie 3 miesiące baterie nie były ładowane np. tego nie wiem.
2. Dron w wersji combo, gwarancja do stycznia 2020r, baterie po 24 cykle baterii. Cena finalna: 1550 zł. Podobno baterie nigdy nie były poniżej 30 % pojemności.

Co się bardziej opłaca? bo z tego co widzę osłon na śmigła nikt nie używa. Tak naprawdę to tylko HUB zdaję się być sensowny pytanie czy faktycznie jest tak bardzo potrzebny? czy lepiej do opcji 1 dokupić za 250 zł nowe aku i za 1500 mieć zestaw z 3 aku i mniejszymi cyklami + dłuższa gwar o 3 miesiące?
  • 21
@fotograf_warszawiak: A mam jeszcze trzecią opcję: combo, 3 baterie + jakiś futerał polarispro ale cykle po 38 na bateriach i gwarancji 4 miesiące zostało. Cena 1500 ale to się chyba średnio opłaca ? :) względem oferty nr 2 :-) bo gwar dłuższa + mniej cykli, a bateria z 40 cyklami warta około 100-120 zł, plus są starsze.
@fotograf_warszawiak: Szczerze mówiąc to ty miałeś mało bo na Allegro wszystkie tak maja. Już kupiłem mój ma 2x26 ale ani jednej ryski gościu miał licencje i to był jego backup żeby o pozwolenia się for fun nie prosić a miał obok mavica pro
@fotograf_warszawiak: Zgadza się, ale średnia z allegro to 35-45 cykli dla sparków do 1 roku z tego co przeleciałem masę ogłoszeń :-) niektóre miały nawet po 60 :-) więc 24 i 26 jest w miarę ok :) też wolę żeby były w miarę używane, bo ten gościu oddzwonił dzisiaj do mnie za 1250 zł i baterię były ładowane ostatni raz w lipcu... po wakacjach.
@fotograf_warszawiak: Widzisz to do końca nie byłem tego pewny bo na stronie DJI gdzieś przeczytałem, że tryb storage działa do 3 miesięcy i co 3 miesiące zalecane jest podładowanie baterii. No ale już "po ptakach" tyle zadowolony jestem, że oprócz śmigieł trochę porysowanych nie ma ani jednej rysy. A baterie w komputroniku są teraz po 199 zł hub nowy 350 zł więc tam miałbym jedną baterię dodatkową za 1500 a tutaj
@fotograf_warszawiak: zdecydowanie będę brał 3 ale w sumie 155 zł vs 200 zł i możliowść oclenia + vat to pewne z PL kupie.. bo ostatnio sporo znajomych dostało VAT w prezencie nawet przy przesyłce EU air registered. Na razie czekam na 2 stycznia bo wtedy oficjalnie mogę otworzyć paczkę - urodziny + na pogodę :-)
@fotograf_warszawiak: Dostałem już oficjalnie sparka, FCC zrobione na metodą xcode na macos śmiga na najnowszej apce na ios więc nie wiem skąd te opinie na YT że już nie działa.

Ale mam inne pytanie, baterie mają dobrą sprawność mimo 28 cykli, ale chciałbym dokupić 2 na ali za 300 zł albo jedną w komputroniku za 200. Tylko teraz hub jest na 3 baterie, a mogę mieć 4 (przy opcji z ali)
@fotograf_warszawiak: No tak, ale jak ładuje 3 na raz to nie wsadze do huba, a tak to wracam z latania, 3 do huba, ostatnia zostaje w drona i podpinam. Jedna się będzie ładowała około 1,5h i tyle samo w hubie - 4 baterie ready :-) . Bo tak to bez sensu 3 godziny 1,5h a potem ostatnią godzine ładować..