Wpis z mikrobloga

[ AMA z Profesorem Michaelem Abdalla'em ]
(W skrócie: AMA ze znawcą języka arabskiego, islamu, koranu, żywienia i żywności, relacji muzułmańsko-chrześcijańskich, Syrii, Bliskiego Wschodu)

Poprzedni post: https://www.wykop.pl/wpis/37623389/czesc-na-wykopie-od-dlugiego-czasu-dyskutuje-sie-o/

Zgodnie z sugestią użytkownika @simperium, Pan Profesor najpierw odpowie na pytania zadane pod tym wpisem, aby zachować merytoryczność.

Dodam też, że rozmawiałem z @a__s i możliwe, że AMA odbędzie się w siedzibie @wykop, jako, że Pan Profesor jest z #poznan.

Proszę o zadawanie pytań :-) Pozostałe pytania będzie można zadać w znalezisku z AMA.


#4konserwy #europa #neuropa #polska #polityka #islam #katolicyzm #syria #ama
klocus - [ AMA z Profesorem Michaelem Abdalla'em ]
(W skrócie: AMA ze znawcą języka ...

źródło: comment_tiHu0NzRhXXNfXooGYUkc8QNAxjVavye.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
w których krajach arabskich stosunek do Polaków/katolików jest obojętny i bezpiecznie można się osiedlić na stałe?
  • Odpowiedz
@klocus: Prosiłbym o jego opinię dotyczącą kryzysu migracyjnego w Azji i Afryce i opinię o akcjach, jakie podejmują władze państw europejskich. Dzięki
  • Odpowiedz
  • 6
@klocus czy widzi Pan duże podobieństwa między polską religijnością a islamską? Czy można to w ogóle porównywać? Co jest takie samo, jakie zauważa Pan różnice?
  • Odpowiedz
@klocus: proszę wyznaczyć granicę (może być w plusach), której spełnienie poskutkuje odpowiedzią niezależnie od cenzury. Demokracja w AMA, o taki wykop nic nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klocus: Panie Profesorze, czy dostrzega Pan jakieś istotne różnice w postrzeganiu i traktowaniu kobiet europejskich (w sensie chrześcijanek, obojętnych religijnie lub ateistek) oraz tych z krajów muzułmańskich przez mężczyzn wywodzących się z kultury islamu? Jeśli tak, to z czego mogą one wynikać?
  • Odpowiedz
@klocus: Jeszcze jedno pytanie ode mnie:
Zastanawia mnie, że wśród terrorystów, dokonujących zamachów "w imię islamu", jest całkiem sporo ludzi, o których najbliżsi mówią, że nie byli szczególnie praktykującymi muzułmanami. Jak to możliwe, że islamskim radykałom udaje się tak szybko i silnie zindoktrynować nawet tych, którzy nie deklarują szczególnego przywiązania do spraw religii?
  • Odpowiedz
@klocus: Panie profesorze, dziekujemy za możliwość zadania pytań i uzyskanie odpowiedzi. Gratuluje kolekcji.
Patrząc historycznie (skrótowo, zdaje sobie sprawę z daleko idących uproszczeń), Azja mniejsza/kraje Lewantu to miejsce wysoce rozwiniętych cywilizacji w okresie sprzed Cesarstwa Rzymskiego. W okresie tym rola pośrednika pomiędzy dalekim wschodem a zachodem był jednym z kluczowych powodów prosperity tego regionu, ostatecznie jednak w wyniku zmian geopolitycznych region ten stracił na znaczeniu. Czy lokalne społeczności odwołują się do
  • Odpowiedz
Jak problem terroryzmu islamskiego jest odbierany w przez przeciętne muzułmańskie społeczeństwo.

W jaki sposób zniszczenia spowodowane przez ISIS i inne radykalne nurty wpłynie na religijność wyznawców Islamu w Syrii i Iraku.

Czy w przyszłości pojawi się problem terroryzmu szyickiego?

Czy świat Islamu jest gotowy na swojego Jana Husa który spopularyzował by odejście od dominacji języka arabskiego?
  • Odpowiedz
Czy w świecie islamu również istnieje zjawisko laicyzacji podobne do tego występującego w Europie? Jeśli tak, to jak intensywne jest to zjawisko?
  • Odpowiedz
Dodam też, że rozmawiałem z a__s i możliwe, że AMA odbędzie się w siedzibie wykop


@klocus: Tak, potwierdzam. Temat może się wydawać kontrowersyjny, ale jeśli wszyscy podejdziemy do niego merytorycznie i z poszanowaniem odmiennych poglądów innych osób, to wierzę, że z tego AMA może wyjść naprawdę ciekawa dyskusja! :-)
  • Odpowiedz