Wpis z mikrobloga

@szcz3: Ogólnych wprowadzeń do filozofii języka nie znam. A co do dzieł sztandarowych (przynajmniej w tradycji analitycznej): Speech Acts, How to do things with words, Mind, Language And Reality, Philosophical Investigations, Naming and Necessity, Word and Object_ etc. Wybór dowolny, bo prawdopodobnie i tak cię znudzi i niewiele zrozumiesz bez wcześniejszego 'otrzaskania'.

Wittgensteina możesz czytać w oryginale. Fakt, że nie pojmiesz, o co mu chodziło, nie
@Djakninn0: Interpretacji jest wiele. Traktat miał nakreślić granice tego, co sensowne, ale nakreślił je tak, że znalazł się poza nimi, przez co jego treść sama pozbawiona była sensu, stąd należało ja odrzucić (drabina). Niektórzy twierdzą, że późny Wittgenstein z Dociekań jest zupełnie inny, lecz są tacy, co doszukują się pewnej ciągłości. Wprawdzie odrzucił on koncepcję atomizmu logicznego, ale wydaje się, że to co najważniejsze
wg Wittgensteina, pozostało niezmienione. Forma i styl
@Turysta_Onanista: A nie wiesz jak to teraz w metafizyce jest? Nadal starają się tworzyć teorie metafizycznie, które są absolutne itd, czy traktują je bardziej jak teorie naukowe, tzn. patrzą na ich użyteczność, zgodność z faktami fizycznymi itd. Gdzieś coś takiego czytałem.