Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mógłby ktoś polecić jakąś agencję pracy w okolicy #venlo lub konkretną firmę wartą uwagi?
Praca oczywiście z językiem angielskim.
Postanowiliśmy z żoną spróbować szczęścia, mieszkanie dla pary przez airbnb już ogarnięte od końca stycznia, zostało tylko znaleźć jakąś uczciwą pracę :)

#holandia #emigracja
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nikita1: @szymon2020: Ja tam sam dojeżdżam prawie 50km i nie tracę na tym, bo dają jakieś 6 euro dziennie (w wypłacie) na benzynę. I tak jest w większości dobrych miejsc pracy.

Ale fakt faktem, że lepiej najpierw ogarnąć pracę, bo teraz macie małe pole manewru. Bo powiedzmy znajdziecie fajną pracę z kozak stawką, a nie możecie jej podjąć, bo za daleko (100km+).
Pracę na pewno znajdziecie nawet w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noggenfogger: być może popełniliśmy błąd, kierując się tańszymi kosztami życia wybraliśmy mieszkanie w niemczech, trzeba być dobrej myśli, jakoś może się uda :)
  • Odpowiedz
@szymon2020: numer BSN, meldunek, digid, potem pracy szukaj
Rada nie pracuj na nisko platnych stanowiskach bo zostanie ci to w systemie I zawsze zaproponowac Ci taka prace, apliku najlepiej do duzych firm, zapisz sie na kurs jezyka, na poczatku darmowy jest w bibliotece
Daj znac Jak poszlo

Szkoda ze nie przyjechales dwa niesiace wczesniej zaliczyliby Ci ten rok do starzu pracy a potem sie to przyda
  • Odpowiedz
@szymon2020: w Holandii można to sprawnie w dwa dni załatwić, najpierw rezerwujesz telefonicznie wizytę w Gemente w celu zameldowania się, potem idziesz na umówiony termin z kopią umowy najmu (minimum rok, nie ma krótszych umów), oryginałem europejskiego aktu urodzenia (można zamówić przez internet ale czas oczekiwania na polski urząd to ok 3 miesiące, w Polsce wydają go od ręki, cena ok 30zł, jeśli o tym nie pomyślałeś przez wyjazdem z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie mogę do Ciebie napisać, wyskakuje jakiś błąd, chciałem jeszcze Cię zapytać, czy bez meldunku jestem w stanie pracować? Mieszkanie w niemczech juz zarezerwowane, ciężko będzie to odkręcić, więc na start chcielibyśmy się przemęczyć
  • Odpowiedz