Wpis z mikrobloga

Zawsze gdy widzę temat Bitcoin słyszę głosy: "gdybym zainwestował 5 lat temu.." albo "gdybym nie sprzedał wtedy" albo "gdybym wiedział jak będzie". Ciągle to samo. Prawda jest taka że w BTC króluje HODL a reszta drobnych handlarzy zwanych dumnie traderami to zwykli hazardziści ktorzy gówno wiedzą ale wiadomo niektórym się udaje bo taka jest matematyka prawdopodobieństwa. Więc drogi kolego kup BTC i trzymaj w końcu te parę lat. Skończ zabawy z obserwowaniem kursu 10x na dzień i emocjami "#!$%@? rośnie to kupuje" , "spada trzeba sprzedać" bo to zakrawa o kpinę i czysta głupotę hazardzisty. Kup i czekaj 3 lata. Skończ popełniać cały czas te same bledy. Przede wszystkim wyhoduj sobie jaja i bądź gotowy na straty nawet 50-70% bo taka jest natura hodlera ale wynagrodzony zostaniesz tysiącami procent zysku dając sobie parę lat w BTC w kieszeni. W końcu dojdziesz do poziomu gdy będziesz miał tak duży zysk ze wahania rzeczy 30-50% nawet tobą nie wzruszą bo będziesz bardzo mocno do przodu. Ja tak zrobiłem 3 lata temu po kilku wcześniejszych latach grania gdzie byłem czasami na plusie czasami na minusie. Teraz patrzę jak ludzie się przejmują kursem a mnie to już nie rusza.
#bitcoin
  • 6
@OzaweNakashi: Po pierwsze nie wierzę w takie opowieści. Ma pan dowód? Po drugie: przyjmując że to prawda to nie przez BTC tylko przez własną głupotę. HODL zakłada straty -80% jako rzecz normalna bo proces tworzenia się bańki trwa czasami kilka lat. I trzeba czekać żeby zostać wynagrodzonym.